V dnešní době již není moderní jen tak se povalovat na pláži či u hotelového bazénu a opalovat se do bronzova. Mnohem modernější zábavou je pro nás i turisty z jiných zemí potápění se do mořských hlubin. Aktivní odpočinek je holt oblíbenější formou trávení volného času či dokonce celé dovolené. Mimo potápění se turisté hojně věnují také vysokohorské turistice, která má v Chorvatsku vzrůstající tendenci.

Která moře jsou potápěči nejoblíbenější?

Makarská

To téhle oblasti jezdí poslední dobou nejvíce turistů a tím pádem je právem nazývána komerční destinací. Ubytovat se zde můžete na vysoké úrovni a pláže vás doslova uchvátí svou malebností. Najdete zde dokonce vyhrazená místa pro potápění, jež jsou turisticky velmi atraktivní. Jedním z nich je obec Tučepi, kde se dokonce nachází i potápěčská škola, v níž se mohou vzdělávat i naprostí začátečníci vedle zkušenějších kolegů. Tučepi je známá svou skvělou mořskou viditelností a bujarým podmořským životem.

Purple Bay na Brači

I oblast Brače je každoročně hojně navštěvována turisty. Není ale problém mimo přeplněných pláží najít i lokality, kde na vás bude čekat bohatý podmořský život, prohánějíci se pestrobarevné rybky a ostatní vodní živočichové. Nejlepším příkladem je lokalita Ragoznica, která lemuje oblíbené místo Purple Bay. Nachází se zde čtyři honosné masivy, jež jsou hojně obrosteny korály a houbami. A dokonce zde natrefíte kromě klasických rybek například na žraloka tečkovaného.

Modrá jeskyně na ostrově Biševo

Pokud patříte mezi ty dovolenkové typy, kteřré jezdí k moři až na konci sezóny – a to nejlépe s nějakým last minute zájezdem, a hlavně do nějaké klidné oblasti, zkuste dát zelenou ostrůvku Biševo, jež je lemován vyhlášenými Modrými jeskyněmi. Ty se pyšní svou přírodní krásou, jíž obdivují turisté z celého světa. Nezapomenutelná hra barev, kombinována s modravými mořskými hlubinami vám v hlavě zůstane už navždy.