Patříte-li mezi milovníky kempování, můžete tento způsob rekreace využít i v Chorvatsku, jen je potřeba dodržovat jejich stanovená pravidla. Chorvatsko totiž neumožňuje kempování ve volné přírodě (hrozí finanční postih a stíhání policií, která bývá v tomto ohledu nesmlouvavá), ale pouze na místech k tomu vyhrazených. Jedná se o velké kempy nebo kempy malé, které bývají většinou na soukromých pozemcích. Kempovat můžete ve vlastním stanu, obytném automobilu nebo karavanu, nebo si nějaký pronajmout ve větších kempech. Zde jsou v nabídce také různě drahé bungalovy.

Kam se vydat kempovat?

Pokud zamíříte do oblasti severní Dalmácie nabízejí se kempy v rekreačních střediscích Starigrad, Novigrad, Zadar, Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice, Primošten nebo Šibenik. V Istrii patří mezi známá kempařská letoviska Umag, Poreč, Rovinj, Fažana, Pula nebo Tar-Lanterna. V jižní Dalmácii je to třeba Dubrovnik, Srebreno nebo Mlini. Také chorvatské přímoří si připravilo celou řadu kempařských míst. Patří mezi ně letoviska Crikvenica, Klenovica nebo Sveti Juraj.

Vybavení kempů

Každý kemp nabízí hygienické zázemí, v případě potřeby připojení do elektrické sítě, možnost stravování a některé mají i dětská hřiště nebo hřiště na sportovní aktivity. Dostupnost kempů je dobrá.

  • Co ochutnat v místní restauraci?

Pokud si nechcete sami vařit, můžete využít nabídku místních restaurací, kterými je vybavený každý kemp. Pochutnáte si v nich na chorvatské kuchyni, která je směsicí různých vlivů. Vzhledem k tomu, že Chorvatsko je u moře, tvoří její nedílnou součást pokrmy z ryb. Kromě plodů moře si můžete pochutnat na pršutu, ovčím sýru, jehož produkce se soustředí na ostrov Pag, pljeskavici – čevapčiči ve tvaru placky, které se podává se zeleninou, ajvaru – omáčka servírující se k masovým pokrmům, lanýžům – hlavně oblasti Istrie, kde na podzim vyrůstají, nebo různých druzích rizota – oblíbené je rizoto černé, které obsahuje olihně, sépie a další plody moře.