Istrijský poloostrov se rozkládá v severní části Chorvatska. Díky svému nádhernému mořskému pobřeží a blízké vzdálenosti se stal velmi oblíbenou letní dovolenkovou destinací. Mezi jeho nejvíce navštěvované části patří především západní oblast s letovisky Umag, Rovinj, Medulin, Novigrad nebo Poreč.

Díky velké členitosti zdejšího pobřeží zde naleznete jak příjemné pláže, tak i zákoutí, která poskytují dostatek soukromí. Některé mstní pláže se pyšní oceněním Modrá vlajka.

Kam zavítat na Istrii?

Pokud hledáte příjemná místa a pláže, které budou mít písečný povrch, nechte se inspirovat těmito tipy.

  • Umag

Nedaleko tohoto rekreačního střediska se nachází pláž, která je tvořená nejen oblázky a kameny, ale částečně i pískem. Její vstup do moře je pozvolný, je tedy vhodnou volbou také pro rodiny s malými dětmi. Kromě toho poskytuje veškeré potřebné vybavení a zázemí pro pohodový a klidný odpočinek. Využít tak můžete lehátka se slunečníky, sprchy, nabídku restaurací, barů i obchodů s potravinami nebo plážovou výbavou.

  • Pula

Jedná se o jedno z největších měst nacházejících se na Istrijském poloostrově. Míří sem nejen milovníci kulturního života, ale také historických památek. Patří mezi ně třeba římský amfiteátr. Samozřejmostí jsou i místní pláže, které nabízejí nejen místo pro koupání a opalování, ale také dostatek příjemného stínu, který poskytuje zeleň na promenádě i v okolí pláže. K posezení zvou místní kavárny a restaurace, večer pak vinné sklípky.

  • Medulin

Tato vyhledávaná turistická destinace se nachází nedaleko Puly. Původně zde v těchto místech bývala pouze rybářská osada, později se rozrůstala, až zde vzniklo velmi příjemné letní letovisko. Naleznete v něm dlouhou, písečnou pláž, kterou lemují stromy poskytující příjemný stín. Díky pozvolnému vstupu do moře je to oblíbené místo pro rodiny s malými dětmi.