GradacGradac, malá obec v oblasti překrásné Makarské riviéry, představuje oblíbené a atraktivní letovisko, které nenabízí jen povalování na pláži a koupání v moři, ale také výlety po historických památkách a na přírodu a vegetaci bohatém okolí.

Gradac leží v horském pásmu Rilic, v oblasti plodící pestrou paletu plodin, jako jsou vinná réva či olivovníky.

Historie a památky Gradace

V období druhé světové války byla tato malebná městečka vypálena vojáky, a tak musela být převážná část města revitalizována, rekonstruována a obnovena. Obnova jí však na kráse neubrala, obec má i přes novější podobu stále co nabídnout.

V oblasti Gradace můžete navštívit pozůstatky římských staveb a obrannou zeď proti tureckým nájezdům. Ostatní památky však byly vypáleny. Tato oblast tedy není příliš vhodná pro velké milovníky historie.

Malebné pláže

Z druhé strany se zde bude líbit všem milovníkům pláží. Pláž jsou zde oblázkové s pozvolným vstupem do moře. Gradac tak zaujme hlavně rodiny s malými dětmi. Místní pláž Gornja je dokonce považována za nejmalebnější pláž celého Jadranu.

Kam na výlet?

Pokud zatoužíte po výletu, můžete se vydat k Bacinskému jezeru, které je vzdálené 8 kilometrů cesty a které je bohaté na vegetaci.

ubytování Gradac
Levné ubytování Gradac