Krk ostrovHledáte místo, kam byste mohli utéct z uspěchaného a zaprášeného světa? Hledáte krásy přírody, které pohladí vaši duši, a kouzlo mnohých památek, které svojí tajemnou historií zaujmou vaši zvědavost? Ideálním místem pro vás je ostrov Krk ukrývající se v blyštivé záři Jadranského moře. Co všechno nám ostrov nabízí? Jaké krásy přírody nás zde obklopí?

Ostrov obklopený azurovými hlubinami

Ostrov Krk je omýván vodami dvou průlivů (průlivu Vinodolského a Velebitského), také jednoho zálivu (Rijeckého zálivu) a vodami Střední úžiny, které protékají mezi dvěma největšími ostrovy Jadranského moře, a to již jmenovaného ostrova Krk a také ostrova Cres.

Ostrov protkaný nitěmi říček a pramenů

Včetně toho, že ostrov je obklopen vodou Jadranského moře, disponuje i mnohými vnitrozemskými vodními toky a prameny. Dokonce zde najdete dvě malá jezera (Omiško jezero a Ponikve), které slouží jako zásobárna vody.

Ostrov dominující svými majestátnými kopci

Sever ostrova lemují vápencové kopce společně s nejvyšším vrcholem ostrova, vrchem Obzova. Pobřeží si vás získá svou drsnou a nepoddajnou tváří skalisek a plážemi v rozervaném pobřeží.

Východ Větrné hůrky

Východní část ostrova je obětována vichrům a obávané bóře (tzv. Větry na Jadranu). Zmíněná bóra proměnila ostrov v tvrdé, nepoddajné a bezútěšně kamenné místo se strmými břehy.

Ostrov Krk je ideálním místem pro milovníky anglických vřesovišť a tvrdého a nepoddajného Skandinávského ostrova. Duše hledající dobrodružství a tajemno se zde určitě najdou to svoje.

ubytování ostrov Krk
Levné ubytování Krk