Ostrov Pag se nachází v oblasti severní Dalmácie a patří mezi největší otsrovy, které se na Jadranu nacházejí. Kromě toho je také jedním z nejvíce vyhledávaných ostrovů. Svým návštěvníkům nabízí nádherné pláže, čisté moře a plno zábavy. Ostrov je přístupný přes pažský most, který jej spojuje s pevninou na jižní straně. Na severní části pak funguje přeprava pomocí trajektu.

Zajímavosti ostrova

Svým návštěvníkům nabízí nádherné pláže, celá řada z nich je vhodná i pro rodiny s malými dětmi, čistou vodu a na své si přijdou i milovníci vodních sportů, cykloturistiky nebo historických památek. Mezi známá letoviska patří města Pag, Mandre nebo Potočnica. Milovníci tance, plážových klubů, festivalů a barů by měli zavítat na pláž Zrće, která se rozkládá nedaleko letoviska Novalja. Kromě zábavy se jedná o pláž, která je dokonale upravená, pokrývají ji hladké oblázky a vstup do moře je pozvolný.

Ostrov je proslavený výrobou pažského sýra.

Město Pag

Jedná se o administrativní středisko a zároveň největší město ostrova. Rozkládá se v jihovýchodní části a kromě nádherných pláží svým návštěvníkům nabízí také historické památky a speciality místní kuchyně.

Odpočinout si můžete na pláži, která se nachází přímo ve městě a svým návštěvníkům poskytuje dokonalou vybavenost – slunečníky, lehátka, hygienické zázemí se sprchami i občerstvení. K zapůjčení jsou také šlapadla a středisko Aquafun nabízí i celou řadu vodních adrenalinových aktivit.

V západní části se pak nachází několik menších pláží s oblázky a betonovými platy.

Letovisko Šimuni

Pokud hledáte letovisko menšího a klidnějšího charakteru, může to být právě Šimuni, které se rozkládá v západní části ostrova. Svým návštěvníkům nabízí vše potřebné pro klidnou a pohodovou dovolenou. Pláže patří k nejkrásnějším z celého ostrova. Jsou oblázkové a pečlivě upravované.