Mnohý rekreant, který míří do Chorvatska, má již svou osvědčenou pláž, o které tvrdí, že je nejlepší. Ale určitě tomu tak není, jen můžeme mít každý jiná kritéria, mnohdy jsem omezeni přístupem tak, že kde jsme jednou již byli, budeme stále. Tak asi jiné pláže nepoznáme, projděte se tedy s námi další plážemi a zjistíte, zda možná právě ty jsou ony nejkrásnější a že možná změníte svůj názor.

Vodice

Ve Vodici, jedné z nejatraktivnějších rekreačních oblastí Chorvatska, je známá Plava pláž (Modrá pláž). Asi není nutné předesílat, že má ocenění Modrou vlajku. Pláž je dlouhá 4 kilometry a táhne se od hotelu Punta SŽ až do města Tribunj. Můžeme zde využívat její vybavení a zařízení, například v letních měsících je zde v provozu škola potápění a plachtění. Ze sportovních aktivit, tedy spíše hřišť, nechybí to základní, jako jsou volejbal, tenis, parasailing, ale i jízda na banánu, jet-ski a další. Lze si zde pronajmout lehátko a slunečník. Moře je zde mělké, proto je pláž vhodná pro rodiny s dětmi. Z mnoha možností občerstvení uvádíme bar Hookah, kde je se zábavou provoz až do rána.

Vodice,_Imperial_beachDalší pláž Hangar ve Vodicích má také vzorné služby, je oblázková až štěrkovitá, ale jsou zde i betonové desky. Ze zařízení na pláži jsou to například čtyři kavárny, restaurace, fas food, obchůdek se zdravou výživou, ale i obchod se sportovními potřebami. Návštěvníkům slouží i venkovní sprchy, šatny a půjčovna lehátek i slunečníků. Zvláštností pláže jsou oddělení pro starší návštěvníky a pro malé děti. Zvláště pro ně je tu mnoho zábavy, jako třeba dětský vlak, trampolíny, nafukovací zámek, kolotoče a další. Během sezóny je zde v provozu také škola potápění a plachtění.

Také zdejší bar Hookah nabízí hudbu po celý den a pořádají se tu po vyhlášené párty, jako například pěnová party, techno party, studio 54 atd. Zde vystupují známí světoví DJ-ové. To je také důvod, proč je pláž Hangar jednou z nejoblíbenějších pro mladou generaci v oblasti Vodice.

Vrsar

Jako nejlepší pláž ve Vrsaru se hodnotí u kempu Valkanela pláž Koversada. Tato pláž je jednou z nejvyhledávanějších i milovníky nudismu. Pláž je dlouhá 5 kilometrů a je písečná, částečně i oblázko-štěrkovitá, ale najdeme zde i části s velkými kusy kamene.

Vrsar,_Istria,_CroatiaVstup na pláž je od Limského kanálu nedaleko Vrsaru a zajímavostí je mnoho malých zátok a ukrytých oáz. Na hlavní písčité části jsou místa přizpůsobena pro vstup do moře osobám se speciálními potřebami.

Pláž byla také oceněna Modrou vlajkou. Dále je doporučovaná rodinám s dětmi, ale i jednotlivce, pro romantické pobyty dvojic. Na své si zde jistě přijdou i ti, kteří touží po zábavě a sportovním vyžití. Z nabídek uvádíme možnost si půjčit šlapadla, lehátka, slunečníky a další sportovní vybavení. To je zde možné si i koupit. Na pláži Koversada najdeme k občerstvení několik restaurací, obchůdků a kaváren.