Chorvatsko to není jen dovolená na pláži, kde si musíte včas zabrat lehátko, projdete se večer na kolonádě, musíte dávat pozor na mořské ježky nebo si dáte jejich vyhlášenou pálenku, mořské plody nebo pivo Karlovačko. Můžete zavítat na jeden z mnoha ostrovů a užít si kromě relaxu na pláži také zajímavé procházky či celodenní výlety. Vybrali jste si za cíl své dovolené v Chorvatsku právě ostrov Krk? Čisté moře, pozvolný vstup do něj, krásné pláže, zajímavá a mnohdy dechberoucí příroda, památky i společenský ruch. To je základní výčet. Kromě toho všeho zde naleznete také léčivé bahno!

Záliv Soline a jeho léčivé účinky

Budete-li na ostrově Krk, pak rozhodně nevynechejte návštěvu zálivu Soline. Cesta k němu nebude asi jednoduchá, bývá to dosti členitý terén, serpentiny nahoru a poté zase směrem dolů k moři. Ovšem otevře se vám nádherný pohled na záliv. Ten pohled je opravdu dechbroucí a stojí za tu námahu a cestu. Postupem času se toto místo stalo vyhledávaným, takže se také často stává, že zde uvidíte pobíhat desítky možná stovky turistů. To by samo o sobě nebylo nic zvláštního. Jenže oni jsou pokryti často od hlavy až po špičky prstů na nohou černou hmotou. A přijdete-li k nim blíž, zjistíte, že jde o černou hmotu dosti zapáchající.

Na pláži Melina totiž najdete léčivé bahno. A tento přírodní zázrak se musí vyzkoušet, zvláště máte-li problémy s pohybovým ústrojím. Chloridosodné bahno na sebe lidé patlají dlouhé roky a údajně má pomoci na bolesti zad, svalů a kloubů, je skvělé na dnu, ochrnutí a byly zaznamenány také lepší výsledky kožních nemocí. Stačí jen v plavkách jít do moře, nabírat kluzké bahno, které je zde všude a potírat jím tělo, případně místa, která jsou problematická. Jakmile bahno zaschne na těle, můžete přidat další vrstvu či jej v moři smýt. Nepříjemného zápachu se zbavíte až ve sprše.