Chcete se vydat na dovolenou, ale musíte myslet na svého čtyřnohého mazlíčka? Můžete mu najít přechodné bydliště u přátel nebo příbuzných, kde se bude mít dobře a kde to bude znát, popřípadě jej můžete vzít s sebou. Cestování s mazlíčky je dnes dostupnější, než tomu bylo kdysi. A mnoho míst je také k psům vstřícné. V restauracích dostanou misku s vodou, pokud leží pod stolem, nikomu nevadí. Co však dovolená u moře? I zde můžete vyrazit se svým psím přítelem?

Do zahraničí s potřebnými prohlídkami

Na dovolenou do zahraničí váš pes potřebuje mít veškeré prohlídky a také potřebné papíry. Každá země může mít maličko jiné požadavky. Dovolená u moře tak může být bezproblémová? Předem je dobré zjistit, zda v hotelu či apartmánu akceptují psy a také se poohlédnout po plážích, kde váš domácí miláček nebude nikomu vadit. Ne všichni turisté totiž chtějí trávit dovolenou na pláži v blízkosti psů. Asociace cestovních kanceláří ČR spolu s Chorvatským turistickým sdružením sepsala pláže, kde můžete bez problémů pobývat a dovádět se svým čtyřnohým mazlíčkem. Kde to bude?

Psí pláže v Chorvatsku

Ostrov Pag se pyšní pláží v kempu Straško. Tato pláž je speciálně upravená pro psy, najdete zde také sprchu a pitnou vodu. V Dubrovníku jsou to pláže v okolí města Slano. Ostrov Brač disponuje oplocenou pláží pro psy v Bolu. Jde o upravenou pláž speciálně pro zvířecí mazlíčky. Zavítáte-li na Istrii, pak to jsou pláže jako Medulin a Pula. Zde mohou psi od května do pátého září a to denně od osmi od večera do osmi hodin do rána. V Poreči jsou pláže, které bývají označeny modrou vlajkou což znamená vstup se psy zakázán. Město Rijeka přivítá psí mazlíčky na pláži Igraliště nebo pláži Brajdica. Ostrov Krk zase ve městě Šilo, na pláži Punta Šilo nebo v Bašce na Vela plaža. Všechny pláže pro psy najdete na www.ackcr.cz.