Pláž Dunat má jednu originalitu, kterou nemá jiná pláž, a to jméno podle jednoho z nejstarších kostelů Chorvatska, svatého Dunata. Ten pochází snad již z 9. století, i když někdy se uvádí až století dvanácté. Určitě zažil mnohé historické události, no ale to, co v roce 1945, asi nemá obdoby. Poblíž stával hostinec rodiny Maračiců, kde partyzáni ukrývali zbraně a střelivo. Dne 3. října 1945 vše vyletělo do povětří a málem i kostel. Na místě hostince kráter, kolem 15 mrtvých a kostel bez kupole. Dnes je již opraven a hostinec postaven nový jako Maxi Bar.

Doprava

Pláž leží na ostrově Krk, přímo v sousedství silnice D102, asi 4 km od města Krk směrem na Punat, a to před kruhovou křižovatkou u obce Kornič. Dojet sem dá i autem, protože na Krk se lze dostat po mostě od města Kraljevic. parkoviště je přímo u pláže.

Podmínky

Pláž je také zajímavá také tím, že z ní nehledíme na širé moře, ale do Punatského zálivu. Dlouhá je něco málo přes 200 metrů, typem jde o pláž tvořenou z drobných kamínků a jemného písku. Pláž je pod stálým dohledem služeb plavčíka a svými podmínkami je ideální pro děti a rodiny. Jako třetí zajímavost lze uvést, že pláž Dunat má ze všech pláží na Krku tu nejteplejší vodu.

Vybavení

Pláž je vybavena vší, co je k rekreaci potřebné, je ideálním místem pro zábavu s možností mnoha vodních a plážových sportů jako jsou vodní lyžování, wakeboarding, plážový volejbal a je zde i dětské hřiště a tobogán. K vlastně nutným zařízením patří toalety, venkovní sprchy, převlékací kabinky, ale jde zde možný pronájem slunečníků a lehátek. Vše doplňují restaurace a bar, pokud se budete chtít občerstvit. V blízkosti pláže se nachází také turistická agentura a potápěčské centrum.

Okolí

V nejbližším okolí pláže se nachází již zmíněný kostel, ale chrám sv. Víta nečekejte, spíše naopak. Centrum Korniče se odsud nachází jen asi 10 minut pěšky, ale určitě stojí zato si projít další pláže v sousední. Nedaleko pláže je i přístav, vede kolem pěkná široká promenáda, se kterou sousedí i několik gastronomických zařízení. Necelé tři kilometry daleko je městečko Punat, kde si můžeme prohlédnout jednu z mála Kalvárií v Chorvatsku.