Jedete-li kamkoliv na dovolenou, jistě si o dané zemi zjišťujete alespoň nějaké základní informace. Jaká je tam kultura, co můžete, co nemůžete, co je v zemi zakázáno, co je povoleno, základní slovníček a důležitá telefonní čísla. Jde o to, aby vás v dané zemi něco nepřekvapilo, nezaskočilo či jste se neznalostí nedostali do zbytečných problémů.

Jedete-li do Chorvatska, je dobré znát tyto základní údaje. Díky nim předejdete možným problémům a potížím. I důležitá telefonní čísla je dobré znát či je mít někde napsaná. Začne například někde hořet, někomu se udělá špatně či se zraní a co pak? Kde hledat telefonní číslo na hasiče nebo záchrannou službu? Je dobré mít tyto informace vždycky po ruce. V tomto článku najdete pohromadě důležitá čísla, která se v případě problémů či nehody budou hodit.

Předvolba do Chorvatska

Chorvatsko je signálem velmi dobře pokryto, v případě, že si potřebujete zavolat, nebudete mít zde problém jak se signálem tak ani s roamingem. Budete-li z Chorvatska volat, potřebujete znát předvolbu. Z České republiky je to známé +420. V Chorvatsku budete muset použít před číslem +385.

Důležitá telefonní čísla v Chorvatsku

Ericsson-gf-768Možná si říkáte, že vy tyto důležitá čísla potřebovat nebudete a kdyby náhodou jo, vždycky je okolo vás někdo bude znát. Je však dobré být připraven a tyto jednoduchá čísla si někam zapsat. V případě, že je budete potřebovat, vám ušetří čas a často i zbytečný stres. Záchranné složky v Chorvatsku jsou podobné jako u nás. Jednotné číslo tísňového volání je stejně jako u nás a funguje podobně.

Jednotné číslo tísňového volání (Chorvatsky: jedinstveni broj za hitne službe) 112

Policie (Chorvatsky: policija) 92

Hasiči (Chorvatsky: vatrogasci) 93

Zdravotnická záchranná služba (Chorvatsky: Hitna pomoć) 94

Mořská záchranná služba (Chorvatsky: Služba tragant i spašavanja na moru) 9155

Česká ambasáda v Záhřebu +385 1 617 72 46, 612 15 58