Popsat v jednom článku všechny hezké pláže v Chorvatsku je zhola nemožné. Vydejme se postupně po některých z nich. Předem je však nutno sdělit, že nejvyšší ocenění, jaké může pláž dostat, je tzv. Modrá vlajka, a tu má kolem stovky pláží v Chorvatsku.

Takže určit jednu jako nejkrásnější, je čistě subjektivní názor. Proto je budeme popisovat podle středisek a podle abecedy, aniž bychom některé stranily a některou naopak hanili.

Bibinje

Bibinje je letovisko, které leží jihovýchodně od Zadaru. Najdeme zde pěkné zálivy a krásné velké pláže, díky jim je právě Bibinje tak pro rekreanty atraktivní. Zdejší pláže jsou různorodé, najdeme zde části oblázkové, ale většina z nich je tvořena betonovými moly, na kraji Bibinje je dokonce část i travnatá. Prostorné pláže jsou vybaveny veškerými potřebnými zařízeními k pobytu lidí u moře.

Le_port_de_Bibinje

 

Pláž Punta Rozic je přímo u centra obce, je oblázková s betonovými platy na opalování a vybavena restaurací, sprchami, tobogánem a kabinkami na převlékání. Pláž navazuje na zdejší přístav. Pláž je mělká, a proto vhodná pro rodiny s dětmi. Další páže jsou Frnaža, Škaljić mezi vnějšími mezerami pobřežních vlnolamů, Šulterova vlna a Lipauska.

Biograd na Moru

Biogradská pláž Crvena luka je od centra města vzdálena asi 3 km. Její písčitá část je dlouhá 150 metrů a leží v krytém zálivu. Severní část pláže je obsazena nudisty. Pláž je svým vybavením vhodná pro ty, kteří rádi sportují a baví se, ale jinak si zde lze užívat křišťálově čisté moře.

Pláž Dražica leží přímo ve městě, jen asi 10 minut pěšky od centra. Patří také mezi ty, které jsou oceněny Modrou vlajkou. Najdeme zde totiž perfektní služby. Pláž je dlouhá 300 metrů, je oblázková s mělkým vstupem do moře, vhodná také pro děti. Na pláži je dokonce zvláštní vstup do vody pro osoby na invalidním vozíku. Podél pláže se táhne borový les, který vytváří stín v horoucím slunci. Ze služeb lze jmenovat aquapark, bazény a možnost pronájmu člunů, kanoí, vodních skútrů a kol, ale je zde restaurace a dále sprchy, šatny, veřejné toalety a podobně.