Město Dubrovník patří k symbolům Chorvatska, a to nejen pro svou historickou část, ale i nádherné pláže. Moře je zde vždy teplé a čisté, výhledy na hradby a na ostrov Lokrum umocňují celkový úžasný dojem.

Pláží v okolí města je několik, především zmíníme pláž v Banje, která patří z nejznámějším plážím v jižní Dalmácii. leží u centra starého Dubrovníku a je přístupná pouze po schodech. není proto vhodná pro osoby s pohybovým handicapem.

Banje_beach,_Dubrovnik,_CroatiaPrávě tato pláž má onen již zmíněný výhled, je štěrkovitá. Je zde restaurace s terasou, sprchový kout, veřejné převlékárny a možnost pronájmu lehátek a slunečníků. Ze sportů se zde provozuje vodní lyžování, paragliding atd. Pláž se s večerem mění na zábavní centrum s hudbou a bary. Pláž Banje není vhodná pro rodiny s dětmi, ale spíše pro osoby sportovního ražení.

Oblásková pláž Neptun leží na pobřeží pod stejnojmenným hotelem na mysu poloostrova Lapad, v blízkosti turistické komplexu Babin Kuk. Jde o pláž oceněnou Modrou vlajkou, takže zde máme zaručenou vynikající vodu ke koupání a ostatní potřebné služby. Z pláže je krásný výhled na Elafitské ostrovy, otevřené moře a záliv Lapad.

Pláž Prezident je písečná a z části oblázková, najdeme ji také pod stejnojmenným hotelem na poloostrově Lapad v oblasti zvané Babin Kuk. I odsud je krásný výhled na ostrovy a zejména na ostrůvek Daksu. Pláž tvoří několik balvanů spojených v několika úrovních, mezery jsou vyrovnané spoji z betonu, proto je zde dostatek místa pro každého. Lze si zde pronajmout lehátko i slunečník, občerstvit se v nedaleké kavárně s výtečnou zmrzlinou. K vybavení patří převlékací kabinky, sprchy a další restaurace a la carte. Snad jediným nedostatkem je, že zde nikde nenajdeme žádný stín, kam by se dalo ukrýt před žhavým sluncem.

Pláž Copacabana leží na severní straně poloostrova Lapad pod turistickou oblastí zvanou Babin Kuk, je to ale nedaleko města. Pláž je oblázková a opět s několika zacementovanými úrovněmi. Moře je zde ale mělké a proto vhodné pro rodiny s malými dětmi, protože moře je zde velmi mělké. Je odsud výhled na okolní ostrovy Daksa a polo-prašný most, který je světovým unikátem. Zde se jako doplnění pobytu u moře nabízejí jízda na kajaku, volejbal, aquagan, paragliding, vodní lyžování a mnoho dalších. Lze si pronajmout lehátka, slunečník a ke sportu potřebné vybavení. Na pláž snadný přístup i pro handicapované osoby. K občerstvení slouží zde dvě kavárny, které se večer mění na noční kluby, což využívá zejména mladší generace.

Pláž Plat je určena po nudisty. Najdeme ji v oblasti nazvané Zupa Dubrovačka mezi osadami Cavtat a Mlini nedaleko Dubrovníka. Pláž skryta za kameny a tak tu lze najít naprosté soukromí. Za sluncem bez plavek sem chodí nejen jednotlivci a páry, ale i rodiny s dětmi. Nevýhodou pláže je, že nenajdeme žádný stín, než v nedaleké kavárně a v restauraci, která nabízí dalmatské speciality. Ze sportů se zde provozuje volejbal a picigin, ale na pláži není žádná půjčovna.