Rádi byste si užili klidnou dovolenou bez návalu turistů na plážích? V tom případě popřemýšlejte nad jarní dovolenou v Chorvatsku. Těšit se můžete na příjemné teploty, slunce, pláže bez turistů a vše, co vám Chorvatsko nabízí.

Počasí

Teploty během května se v Chorvatsku pohybují kolem 19 stupňů. Se změnami, které se však nyní odehrávají, je to často i přes 20 stupňů. Ideální je vyrazit spíše na jih Chorvatska. Koncem května však již teploty bývají zase o kousek vyšší, navíc na přímém slunci je teplota samozřejmě ještě přívětivější.

Jarní kouzlo

Jaro má své kouzlo v každé krajině, a to i v té chorvatské. Příroda prozatím není unavena prudkým sluncem a horkými teplotami a vše doslova bují. Jaro probouzí i tento středomořský kraj a vy se můžete těšit na kvetoucí rostliny, žluté myrty, keříčky modrofialové šalvěje, vůni kvetoucí levanduli či jalovce. Obklopí vás i vůně borovic a překvapí vás, jak dokonale zelené a svěží Chorvatsko dokáže v tomto ročním obdobím být.

Bez turistů

Chystáte-li se v Chorvatsku navštívit známé památky a oblíbená města, která bývají vždy plná turistů? Na jaře tyto místa objevíte takřka opuštěná, bez davů a front na lístky. I to je jedná z výhod, které návštěva Chorvatska mimo sezonu nabízí. Mnohem intenzivněji si tak můžete užít místní památky, zvyklosti, kulturu i poznat život zdejších obyvatel.

Nízké ceny

Co si budeme povídat, velkým lákadlem se pro vás mohou stát také nesmírně příznivé ceny za ubytování mimo sezonu. Chorvatsko je úžasné v tom, že zde najdete rozmanitou nabídku apartmánového ubytování, které vám nabízí dostatečný komfort a zázemí, a to i v případě, cestujete-li s dětmi. Mnohdy jsou i ceny v restauracích a kavárnách o něco odlišné, to samé platí i u půjčoven aut či kol. Vyzkoušejte proto tento rok jarní dovolenou v Chorvatsku a zažijte v té nejlepší kondici bez turistů.