Pokud nepatříte mezi milovníky vysokých letních teplot, můžete se vydat do Chorvatska na podzim. I toto období má svým návštěvníkům co nabídnout.

Podzimní dovolená v Chorvatsku

Pokud se vydáte do Chorvatska během září, moře bude stále ještě teplé a denní teploty velice příjemné. Můžete si klidně odpočinout na pláži, která nebude tak přeplněná, jako během letního období. I ubytování seženete levnější, než během letní sezóny. Kempy mívají otevřeno do konce října a i v soukromí se lze také ubytovat.

Kam se vydat?

Míst, která můžete během podzimu navštívit, je velké množství. Podívejte se na některé tipy.

  • Ostrov Mljet

Jedná se o jeden z nejkrásnějších chorvatských ostrovů, téměř celý je vyhlášený národním parkem. Nachází se v jižní části a svým návštěvníkům nabízí rozsáhlou síť turistických stezek. Rozhodně zavítejte k Velkému a Malému jezeru, což jsou ve skutečnosti mořské laguny. Podél břehů obou jezer vede velké množství značených cest.

  • Hvar

Nádherný ostrov levandule a vína. Turistům nabízí poměrně stálé klimatické podmínky a pro podzimní čas je charakteristická sklizeň vinné révy a oliv. Tyto plodiny se zde pěstují v hojném množství. Pokud se vám poštěstí, můžete se do jejich sklizně zapojit. Díky olivám zde můžete ochutnat kvalitní a hlavně čerstvě vylisovaný olivový olej.

  • Plitvická jezera

Bájné místo, které je během sezóny plné turistů, ne tak v podzimním čase. Kromě nádhery jezer se můžete těšit na barevnost podzimu.

  • Istrie a lanýži

Pokud patříte mezi gurmány, rozhodně se během podzimní výpravy Chorvatskem vydejte na Istrii. Koná se zde celá řada gurmánských festivalů spojených právě se sběrem lanýžů.

  • Výlet na jachtě

Pokud nepatříte mezi majitele kapitánského průkazu, můžete si jachtu pronajmout i s kapitánem a poznávat chorvatské pobřeží z její paluby. Dají se obeplout malé i větší ostrůvky, můžete proplouvat národním parkem Kornati a těšit se z průzračně čisté mořské vody.