Pláž Borik najdeme 3,5 kilometrů přímou čarou severozápadně od historického jádra Zadaru. Díky své poloze v jižní části zálivu je proti naprosté většině chorvatských pláží otočená k severozápadu, takže návštěvníkům nesvítí slunce přes den do očí, až pak na ty nejkrásnější západy, které nad hladinou moře v Chorvatsku jsou..

Doprava

Pláž leží na kontinentě, takže se k ní snadno dostaneme po silnici. Z dálnice A1 se odbočí na exitu 18 na dálniční spojku D 424. Teď je rozhodující, zda se chceme vyhnout městu Zadar. Pak je lepší po pár kilometrech na silnici 6040 směrem na Zemunik Donji a odtud Murvice. zde odbočíme vpravo po pobřežní magistrále D8 a na okraji Zadaru zahneme vlevo na silnici D306. Dojedeme na velkou křižovatku u supermarketu Plodine, kterou přejedeme a ulicí Put Matije Gupca dojedeme ke Clubu Funimation Borik, který je přímo u cílové pláže.

Pokud jsme se rozhodli projet od dálnice Zadarem, dálniční spojkou dojedeme na okraj Zadaru, kde zahneme vpravo do ulice 4. Gardijské brigade, což je vlastně v tomto úseku jméno již zmíněné pobřežní magistrály D8. Jedeme tedy po ní, ale již na další velké křižovatce odbočuje vpravo. My zde odbočíme ale vlevo a na další křižovatce vpravo do ulice Hrvoja Čustiča, která sice změním jméno, ale v jejím směru dojedeme již v pohodě k také výše zmíněné křižovatce u supermarketu Plodine. Zde zahneme vlevo a zamíříme k Boriku, kde u hotelu je i parkoviště.

Podmínky

Pláž je dlouhá asi 150 metrů, je pěkně zahnutá do oblouku. Povrch je písečný a částečně i oblázkový. Ve vzdálenosti 50 až 100 metrů se nachází celým názvem Hotel Falkensteiner Club Funimation Borik. Jeho vybavení pak doplňuje služby a vybavení pláže, tedy je s restaurací a barem, taneční a sluneční terasou, obchodem se suvenýry, kioskem, ale i saunou a solariem, s možností masáží, směnárnou, ale také s wellnessem se saunou, s krytým bazénem se sladkou vodou a s dalšími vodními hrátkami, jako je tobogan, a podobně.

Vybavení

Pláž má právě zásluhou blízkému hotelu služby trochu na nižší úrovni, ale to návštěvníkům jistě nevadí. Jsou zde ale například sprchy, toalety, lze si zde půjčit lehátka a slunečníky. Jako sportovní vyžití se zde nabízí fotbálek, plážový volejbal, badminton na otevřené ploše, streching, vodní gymnastika, tenis a stolní tenis, jogging, ale i další vodní sporty. Pro noční život se nabízí v hotelu noční klub a diskotéka.

Okolí

Pláží přímo po mořském pobřeží prochází velká plážová promenáda, kterou lze dojít například až do centra Zadaru. Pokud někoho zajímají opevnění, tak 1,5 kilometru severně se nachází jeden betonový bunkr tolik připomínající ty naše z let 1. republiky. Jižně přes poloostrov Putamkina se můžeme dostat do přístaviště jachet a na konci poloostrova pak dojdeme k majáku Oštri Rat. Nedaleko se můžeme ubytovat v campinku Borik, kde jsou k dispozici bungalovy, sprchy s teplou vodou, ale i další sportovní a zábavní možnosti.