ostrov krk

Vydejte se na chorvatský ostrov Krk, užije si zde každý. Jak jsme si již řekli, ostrov Krk nám nabízí nezkrotné krásy přírody i památky, které byly svědkem pestré historie. Kromě toho nám však poskytuje skvělé zázemí pro jeho návštěvu. Ostrov Krk je tedy doslovně vynikajícím hostitelem.

Ostrov Krk představuje významnou oblast cestovního ruchu. Kromě působivých, z historického hlediska tradičních a turisticky oblíbených míst, jako jsou Baška, Krk, Malinska či Niivice, zde najdeme i místa historicky novější (například Punat, Šilo, Vrbnik, Omišlj, Dobrinj atd.), které nám nabídnou stejně vynikající zázemí jako tradiční letoviska.

Různorodá nabídka ubytování

Na ostrově Krk se můžeme ubytovat v hotelech a komfortních, dokonce i luxusních apartmánech, ale také v jednodušších a cenově dostupnějších hotelech či penzionech. V nabídce je ubytování v soukromí či kempech (15 kempů na ostrově).

Dopravní dostupnost na jedničku

S větší návštěvností se také piluje i dopravní dostupnost, která se zvyšuje. Ostrov je s pevninou spojen Krckým mostem vedoucím přes ostrůvek Sveti.

Vybudováno bylo i letiště, které je situováno na plošině Podol mezi Omišaljem a Vozem. K dispozici je vám samozřejmě trajektová doprava.

ubytování Krk
Levné ubytování ostrov Krk