Fužine Chorvatsko

Fužine, Chorvatsko

Obec Fužine se nachází v té méně známé části Chorvatska. Nejdete tedy o plážovou letní destinaci, kam bychom jezdili pouze za sluncem, pískem a mořem. Obec Fužine totiž najdete v Horském Chorvatsku a dokonce bývá označována za nejkrásnější část této hornaté oblasti.

Obec Fužine leží v nadmořské výšce 730 metrů nad mořem. Přestože se nenachází v nejpřitažlivější a nejpřístupnější části Chorvatska, dálnice na trasy Záhřeb a Rijeka udělala z Fužine turistickou atrakci a turisty populární a oblíbenou destinaci.

Co vám Fužine může nabídnout?

Fužine není nijak vzdáleno od mořského pobřeží, naopak leží v těsné blízkosti Jaderského moře. Kromě moře vám však nabídne i idylickou horskou krajinu, krásnu a tajemnost staletých lesů, bohatství jezer (Bajer, Lepenica, Potkoš), turisty oblíbenou jeskyni Vrelo a hlavně čistý a zdravý horský vzduch.

Ubytování ve Fužinách

Fužine nabízí hned několik možností ubytování – ubytovat se můžete v apartmánech, rodinných domech, penzionech i luxusních hotelech.

Co dělat?

Ptáte-li se, co ve Fužine dělat, odpovědí je, že můžete vyrazit například na místní vyhlášená jezera. Na jezerech se konají regaty plachetnic či soutěžní potápění. Zároveň si zde můžete zasurfovat, zajet na kánoi či projet se na kole.

ubytování Chorvatsko
Levné ubytování Chorvatsko