Chystáte-li se do severní Dalmácie a stále ještě zvažujete, které konkrétní letovisko navštívíte, co byste řekli třeba na Zadar? Jedná se o město se zhruba 80 tisíci obyvateli, které má rozhodně co nabídnout snad ve všech směrech! Ať již jde o pláže, sport či společenské vyžití, nuda nehrozí!

Zadar

Zadar je centrem severní Dalmácie /

Zadar je významné přístavní město, zároveň se jedná o hlavní středisko severní Dalmácie. Právě odsud startují plavby na přilehlé chorvatské ostrovy. Část města se rozkládá na menším poloostrově. V době nepokojů Zadar značně trpěl, i tak jeho uličky skrývají nespočet historických a architektonických skvostů.

Předměstí Borik je turistickým rájem

Zadar je samozřejmě vyhledáván i díky rozmanitým možnostem koupání. Hlavní turistická oblast je situována do předměstí Borik. Zdejší mořské pláže nabídnou klasické oblázky doplněné kamením, v některých místech je navezen hrubší písek. Příjemné zastínění tvoří na několika místech borový porost. Pláž Borik byla vyznamenána Modrou vlajkou.

Zadar Chorvatsko

Pláže na Zadaru stojí za to /

Kromě lenošení můžete samozřejmě využít i širokospektré sportovní vyžití. Jde především o vodní sporty plné adrenalinu, ale můžete si zahrát třeba i tenis či jiné míčové hry. Pochopitelně ani v nočních hodinách nehrozí nuda, poseďte ve zdejších beachbarech nebo se rovnou vydejte na nějakou tu diskotéku. V celém Zadaru se nachází nespočet restaurací, kaváren, cukráren a nejrůznějších posezení. Můžete nakoupit i drobné suvenýry.

Zadar poskytne bohaté možnosti ubytování. Ať již preferujete hotely, penziony, či soukromí. Zatoužíte-li po stanování, je vám k dispozici velký camp. Zadar zkrátka nabídne každému něco, je úplně jedno, jestli je vám dvacet nebo třeba šedesát!

ubytování zadar
Levné ubytování Zadar