zadarZadar, městečko ležící v severní Dalmácii, přitahuje svojí přírodou a četnými národními parky. Město má také úžasnou historii a pevné kořeny. Jeho historie sahá až 3000 let zpět. Zadar láká svými památkami, přírodou i mnohými dalšími atrakcemi.

Co zde navštívit?

V první řadě můžete navštívit kostel Sv. Donata, který je symbolem města Zadaru a také majestátnou a monumentální stavbou Chorvatska. Kostel pochází z raného středověku, tedy z devátého století. Jedná se o významnou historickou a architektonickou památkou z dob předrománských. V patnáctém století byl nazýván jako kostel sv. Trojice, posléze byl pak přejmenován na kostel sv. Donáta podle biskupa, kterým byl vybudován.

Zadar představuje skvěle situovaný výchozí bod pro návštěvu okolních památek, měst a ostrovů. Kromě toho, že představuje významný dopravní uzel, skrývá i sám mnohé památky a zajímavá místa, která stojí za návštěvu, například antické hradby starého města a výše zmíněný kostel.

V Zadaru byla založena první univerzita Chorvatska, a to roku 1396. Dále zde byly tištěny první chorvatské noviny a první román.

Turistický komplex Zaton Holiday Resort Zadar představuje řadu domků skrytých ve stínech borového lesa a představuje tak velmi příjemné místo pro ubytování. Druhou možností ubytování je Hotel Funimation Zadar.

ubytování Zadar
Levné ubytování Zadar