pulaPula představuje jedno z nejstarších měst na Istrii. Pověsti, o něm sahají až do minulosti staré 3000 let. Pula však není jen historickým a památným městem s bohatou minulostí, ale také největší a nejvýznamnější přístav na Istrii.

Pula je jedním z měst a velkých přístavů Chorvatska, nacházející se v chorvatské oblasti zvané Istria. Najdete zde spoustu atrakcí, turistických lákadel a kulturních památek, neboť Pula je velmi starým městem, jehož minulost je psána již tři tisíce let.

Kultura

Jak již bylo zmíněno, Pula je velmi staré město, které se tedy může pyšnit bohatou historií a mnohými kulturními památkami. Historie na vás číhá na každém rohu.

Nejstarší oblastí města je samozřejmě jeho historické centrum, v jehož středu se nachází majestátné římské památky, například Aréna či Slavobrána Sergejevců. Kromě starých římských památek v Pule najdete i architekturu z dob novějších, například z dob Rakouska – Uherska.

Atrakce

Mezi atrakce, přírodní a kulturní památky, které lákají turisty, patří národní park Birjuni rozkládající se na souostroví Birjuni, dále dědictví Rakousko-Uherské monarchie (architektura, vojenské pevnosti, vojenské sakrální objekty) a pulská aréna.

Zázemí

Pula vám nabízí mnohé možnosti ubytování. Na své dovolené si také můžete zasportovat, jít si zatancovat, zahrát si v místním kasinu nebo se dobře najíst jedné z mnohých restaurací.

ubytování Pula
Levné ubytování Pula