Ostrov Hvar

Ostrov Hvar

Hvar, destinace, jejíž oblíbenost v posledních letech jen a jen stoupá, je jedním z nejslunečnějších ostrovů Středomoří. Hvar láká svojí kouzelnou kombinací prolínající fialovou vůni levandulí, modrou září Jadranu a slunnou záři paprsků.

Hvar se v posledních letech stal velmi oblíbenou a světově známou destinací. Ostrov láká turistickými atrakcemi, kulturním památkami a zázemím nabízející ubytování i skvělé pohoštění.

Kultura

Po ostrově Hvar je rozseto několik měst, vesnic a malých vesniček, které dýchají kouzlem a historií. Pokochat se můžete architektonickými památkami i památkami výtvarného umění, neboť ostrov má bohatou kulturně uměleckou tradici.

Turistické zázemí

Ostrov nabízí mnohé možnosti ubytování v podobě hotelů a pensionů, které disponují dostatečnou kapacitou. Mezi nejluxusnější hotely patří hotel Amfora Hvar, Riva Hvar a Palace Hvar.

Města ostrova Hvaru

Po ostrově je rozseto několik měst. První z nich nese stejný název jako samotný ostrov, tedy Hvar, ve kterém najdete známé hvarské divadlo. Dalšími městy jsou Jelsa, Stari Grad (nejstarší město s bohatou architekturou a mnohými archeologickými pozůstatky) a v neposlední řadě Vrboska.

ubytování Hvar
Levné ubytování Hvar