Návštěvníky Chorvatska láká nejen pevnina, ale také nespočet ostrovů a ostrůvků, které k chorvatskému území náležejí. Na některých se lze ubytovat, na jiné se můžete pouze podívat v rámci výletů a některé jsou nepřístupné. Které z nich stojí za návštěvu? Podívejte se na některé tipy.

Ostrov Hvar

Tento středověký ostrov patří mezi nejkrásnější. Svým návštěvníkům nabízí dokonalou přírodu, nádherné pláže a skvělé ubytování jak v hotelových komplexech, tak i v apartmánech nebo kempech. Z každého místa na vás dýchne starobylá atmosféra, kterou dokreslují klikaté uličky s dochovalým středověkým rázem, impozantní opevnění a místy dochovalé hradby. Nejstarší dochovalou vesnicí na ostrově je Stari Grad. Za návštěvu však stojí i Jelsa nebo stejnojmenné hlavní město Hvar, nedaleko něhož můžete zavítat na návštěvu souostroví Pakleni. Každá z místních taveren a restaurací nabízí chutné speciality středomořské kuchyně.

Cres

Tento ostrov patří v Jaderském moři mezi největší. Přestože je poměrně kopcovitého rázu, naleznete zde velké množství oblázkových pláží a nádherných zátok, které nabízejí dokonalé soukromý a klid. Vydáte-li se na výlet do vnitrozemí, nezapomeňte zavítat ke sladkovodnímu jezeru Vrana, které patří mezi nejhlubší sladkovodní jezera východní části Evropy. Jestli patříte mezi sportovní nadšence, čeká zde na vás celá řada vodních aktivit nebo velké množství stezek pro pěší turistiku.

Brač

Ostrov Brač se rozprostírá nedaleko známého turistického letoviska Split. Jedná se o velmi oblíbené místo, které vyhledává velké množství turistů a to především díky čisté vodě a dobré turistické vybavenosti. Jedním z důvodů návštěvy je i Dračí jeskyně, která se nachází v jižní části ostrova. Proslavená je i místní pláž Zlatni Rat. Ostrov nabízí vhodné podmínky i pro některé vodní radovánka. Patří mezi ně kite surfing, potápění nebo windsurfing.