Líbánky v plném proudu, v nohách několik kilometrů, ale stále se bavíte? Ještě, aby ne, když jste tu spolu a zamilovaní. I to vás udržuje v kondici, dobré náladě a touze objevovat nové a dosud nepoznané. Jsme zhruba v polovině vaší dovolené, tak se s námi pojďte společně podívat, co vás čeká dále..

A věřte tomu nebo ne, ale Chorvatsko je druh destinace, která je plná téměř nepochopitelné přírodních krás všude, kam se podíváte. Zářivé barvy, mírné podnebí a dramatická scenérie pobřeží, činí z celé této země líbánkový ráj.

Výběr konkrétního místa nebo oblasti je obtížný

Jistě, čas lze strávit v jednom městě, ale ochudíte se o další krásná místa, kterých je tu nespočet! Vychutnejte si s námi od všeho něco a poznejte Chorvatsko z mnoha různých úhlů pohledu. Nejlepší je líbánky naplánovat v rozmezí od května do října. Jistě vás nadchne i Hvar a jeho okolí, Paklenské ostrovy, Split a Národní parky.

3. a 4. den – Hvar a jeho okolí

Trajektem na ostrov Hvar? Určitě stojí za to! Ostrov Hvar je chorvatským korunovačním klenotem a cestující ze všech koutů světa se sem sjíždějí i z toho důvodu, že se jedná o nejslunnější místo země.

Božská příroda, perfektně upravené pláže, rušné hlavní město, místní ochutnávka vín, čerstvá kuchyně a obecně moderní ostrovní život – co více si přát? Trajekt z Dubrovníku na Hvar trvá 3 hodiny. Mimo zastávky na pláže si tu objednejte hotel se střešním bazénem, barem a restaurací. Tyhle panoramata nemají chybu. A co teprve olivové háje, levandulová pole a vinice.

Půvab Hvaru je nadpozemský

Půjčte si elektrokola a šlapejte kolem nekonečných levandulových polí Brusje, než se dostanete do historicky malebného Starigradu na oběd u moře. Kola vyměňte za auto nebo skútr a pokračujte dále do Jelsy na ochutnávku vín ve Vina Tomic (Hvar a celé dalmatské pobřeží jsou proslulé tmavým a svěžím hroznem Plavac Mali). Na jihu vás ovane lehký vítr kolem borovic a hustých olivových hájů. Zabruslete až do Zavaly a užijte si řadu odlehlých pláží a vyčkejte na západ slunce. Nebudete litovat..