Středomoří Chorvatska je ideální ke strávení dovolené, kde si užijete třeba i líbánky. Přemýšlíte, kam se vypravit na svatební cestu? Naplánovali jsme za vás sedmidenní plán, tak máte vše bez starostí. Můžete si jen užívat jeden druhého a oddávat se příjemným zážitkům v přátelském Chorvatsku! Není to daleko, přesto je tu exotická scenérie, kde se budete cítit přímo skvěle.

Středomořské Chorvatsko jednoduše vyzařuje romantiku, díky své architektuře, křišťálově čistém pobřeží a úžasné vnitrozemské krajině. Spolu se zmíněnými geografickými zajímavostmi zahrnuje chorvatská kultura mnoho evropských etnik sousedních zemí, přičemž stále zůstává zřetelně jedinečné.

Projděte se po pevnostech a věžích historických přístavních měst, bavte se na jachtě v nějaké zátoce, procházejte se po malebných jezerech a vodopádech nebo si jen odpočiňte na klidné pláži a vychutnejte si snadno dostupné služby jídla a vína.

1. den Dubrovník

Dubrovník je klenotem Jaderského moře. Vydejte se přímo do starého města, projděte labyrintem uliček a vápencových ulic. Nasajete báječnou atmosféru památek historického jádra. Ruku v ruce, občas přestávka na obejmutí, polibek..romantická procházka, jak má být.

Jděte po kilometrech dlouhých bílých kamenných zdech, které obklopují středověké staré město. Proslulé výhledy nabízí vesnice s oranžovou střechou – King’s Landing a vzdálené ostrovy, které se tečkují na obzoru. Zlákají vás i restaurace, kde si můžete objednat večeři v teplém prostředí na střešní terase. Zajistěte si ubytování v luxusním hotelu na útesu s vlastní soukromou pláží. Zřejmě vám ani nemusíme radit, jakým aktivitám se tu můžete oddávat. Zasypte svého partnera nekonečným množstvím polibků.

2. den Elafitské ostrovy

Staré město Dubrovník na vás pravděpodobně zanechalo trvalý dojem ze včerejšího večera. Dnes vás čeká prohlídka ostrovů Elaphiti. Nachází se severně od Dubrovníku. Těchto 13 ostrovů je do značné míry nedotčeno. Plavba s kapitánem lodi, slunce a pláž od pláže, co více si člověk může přát. Vryje se vám to do paměti na hodně dlouho.