Istrijský poloostrov a Medulin vás nadchne nádhernou přírodou, písečnými plážemi i sportovním vyžitím. Kdo hledá pláž podobnou laguně oceněnou modrou vlajkou, najde jí na ostrůvku Mljetu – náležící k Dubrovnicko-neretvanské župě.

Medulin

V Meduline na Istriském poloostrově je vyhlášená písečná pláž Bijeca, ikteré je dlouhá asi 1 kilometr. Pláž je písečná a je obklopena stromy, které nabízejí potřebný stín. Protože pláž má mírný vstup do moře, navštěvují ji zejména rodiny s dětmi. Se sportovního vyžití se zde nabízí aquagan, oblíbená zábava dětí, ale i mladých, kteří zde přicházejí hrát picigin. V moři kolem se nachází řada krásnými ostrůvky, ale nádherný výhled je i z některého ze zdejších barů nebo restaurací.

Mljet

Mljet nabízí pláž Saplunara, která se nalézá v krásné písčité laguně v jihovýchodní části ostrova. Zátoka je asi 1 kilometr dlouhá, ale je rozdělena na velkou i malou pláž. V létě zde voda dosahuje v mělkých částech teploty až 28 ° C, ale v zadní části pláže najdeme krásný borovicový les s příjemným stínem. O pláži Legenda říká legenda, že zde našel útočiště Odysseus. Pláž byla také oceněna Modrou vlajkou, ale má jednu chybu, není zde možnost stravování. Je proto potřeba si jídlo donést sami. Se sporty je to obdobně, vše si je nutno přinést. Jinak je pláž vybavená mobilním WC, v kavárně dostaneme nějaké pití, ale můžeme si půjčit lehátka. Pláž Saplunara je významná i po stránce přírodovědné, nacházejí se zde některé kriticky ohrožené druhy flóry. V zadní části pláže se nachází parkoviště asi pro dvacet aut. Saplunara je ideální místo pro klidnou dovolenou daleko od davu a městského ruchu.

Pláž Blace je malá pláž v jihovýchodní části ostrova Mljet, jen 20 minut chůze od města Saplunara. Pláž je orientována na jih do otevřeného moře a je chráněna nízkými skalami, je ideální pro rodiny s dětmi, páry a pro všechny, kteří chtějí strávit svou dovolenou daleko od davů. Není zde žádná možnost koupit občerstvení a ani si půjčit nějaké sportovní potřeby, vše je nutno mít z vlastních zásob.