Pojďme se podívat na Korčulu s krásnými výhledy nebo na na Krk do Bašky, kde se nachází Vela Plaža. Tyto místa doslova vyzývají k dokonalému relaxování i turistice.

Korčula

Na Korčule se rekreanti mohou těšit na Pláž Bilin Žal na severní straně města Lumbarda. Od pláže je hezký výhled na poloostrov Pelješac a souostroví Korčula. Pláž je písečná a zčásti má i betonové desky, část byla dokonce vydlážděna, takže je to místo ideální pro opalování i na procházky. Okolní moře často vyhledávají potápěči pro rozmanitou podvodní přírodu. K občerstvení zde slouží kavárna a restaurace s rybími specialitami.

Pláž je sice situovaná v zátoce naproti otevřenému moři a ostrovu Lastovo, ale je chráněna před všemi směry větrů. Nevýhodou pro nás je, že v létě je zde poměrně plno, chodí sem ve velkém místní obyvatelé. Je zde také půjčovna lehátek a slunečníků, je ideální pro rodiny s malými dětmi, které si mohou hrát v písku. Ze sportů je zde nejčastější plážový volejbal.

Krk

Na dalším ostrov v tomto díle o plážích se vydáme na Krk. Právě Baška nabízí jedinečnou oblázkovou pláž v široké zátoce v délce asi 2 kilometry podél celé Bašky, jmenuje se Vela Plaža, tedy Velká pláž. Podložím jsou zde drobné kamínky doplněné hrubým pískem. A ještě něco, opět se setkáváme s pláží, která byla oceněná Modrou vlajkou. Pro zábavu byla pláž doplněna o různá sportoviště a tobogan. Na konci zátoky je nudistická pláž a kemp Bunculuka.

Baška_beachVela Plaža má k dispozici bary, kde dostaneme nejen občerstvení, ale večer se zde hraje a tančí. i hudbu. Lze si zde také půjčit šlapadla, vybavení na plážový volejbal, picigin atd. Děti a ti, kteří rádi mlsají, mohou využít cukrárny a také restaurace se širokou nabídkou specialit zdejší oblasti.

Pláž Konobe leží na jižní straně ostrova Krk v rekreačním letovisku Punat. jde ale o oblázkovou pláž vyhrazena pro nudisty, ale také s oceněnou Modrou vlajkou. Ze sportů tu můžeme hrát tenis, picigin, mini golf, stolní tenis, volejbal a mnoho dalších sportů, ale není zde žádná půjčovna, je třeba mít vlastní vybavení. Pláž nabízí stín stromů, je zde i stánek s jídlem a nápoji, kavárna a restaurace.

Pláž Zgribnica se nachází na východní straně ostrova u malé vesničky Vrbnik. Je zde zátoka s oblázkovým vstupem do moře, ale část má i betonové desky. Opět tu mají Modrou vlajku. K dispozici je zde restaurace, sprchy a šatny. Pláž se doporučuje rodinám s dětmi, ale je vhodná pro všechny generace,. Ze sportů se zde provozují volejbal, tenis, vodní volejbal, badminton a mnoho dalších, ale opět jen s vlastním vybavením.