Stejně jako každý rok, i letos vyrazí do Chorvatska desetitisíce našich spoluobčanů. I přes velkou konkurenci se tato země drží stále na pomyslné špičce nejnavštěvovanějších míst. A to nejenom kvůli jeho skvělé dostupnosti, ale také díky svým průzračně čistým mořím a nádherné přírodě. A hlavně – přiznejme si – pro náš národ jsou docela příznivé i jejich ceny, které jsou prakticky totožné, jako u nás.

Typy návštěvníků

Raději si dopředu zodpovězte, co od této dovolené čekáte, abyste nakonec nebyli nemile překvapeni. Jsou tací, kdo vyžadují naprosté soukromí, kontakt s přírodou, se svým psem a třeba i koupání „jenom tak“.

Ale samozřejmě sem cestují třeba i celé rodiny s dětmi, které potřebují určitý komfort a případně blízkost lékařské služby, dětská hřiště, zmrzlinu a pláž. Můžete se sem vydat klidně i s miminkem.

Další návštěvníci vyžadují dobrodružství a polehávání na pláži jim opravdu nestačí. Zajímají se o památky či turistiku. Ať už o pěší, tak i cykloturistiku. Proto byste měli volit takovou lokalitu, která vám dopřeje vše, co od ní vyžadujete.

Větší města

Kouzlo velkých měst se skrývá v kulturním životě. Je zde spousta diskoték či jiných zábavných center, nekonečné promenády, historické památky, taverny či místní restaurace – což ale znamená, že jsou zde také davy turistů. Na plážích můžete využít sprchy a toalety či si vyzkoušet nějaký vodní sport. Dokonce máte možnost se zúčastnit organizovaného výletu dle vašeho přání. Stejně tak si můžete zapůjčit kolo, auto či skútr a objevovat skryté krásy chorvatského zákoutí po vlastní ose.

Malá městečka a vesničky

Tyto destinace jsou vhodné zejména pro zamilované dvojice či seniory, kteří netouží po divokém nočním životě, nicméně si chtějí užít klid a toho druhého. Velkou výhodou jsou také ceny apartmánů, které jsou častokrát mnohem nižší než kempy ve větších městech.