Pokud se řekne Chorvatsko, každému z nás se zajisté vybaví pláže, slunce a letní dovolená. Do Chorvatska se však můžeme vypravit i během zimní sezóny. Tato země láká návštěvníky na velké množství starobylých památek, muzeí i přírodní scenérie.

V zimním období se počasí v Chorvatsku liší. Záleží na tom, zda se vydáte do vnitrozemí nebo na pobřeží. Zimní období je zde, oproti našemu, mírnější. Teploty se ve většině případů, pohybují nad 5 ºC. Sníh se objevuje zřídka.

Proč navštívit Chorvatsko právě v zimě?

Důvodů pro návštěvu je hned několik.

  • Žádné davy turistů

Pokud patříte mezi ty, kdo svoji dovolenou chtějí trávit v klidu, mimo turistický ruch, pak je toto období vhodnou volbou. Kromě minimálně obsazených letovisek nenarazíte ani na kolony aut na silnicích. V klidu si můžete projet Jadranskou magistrálu, která se klikatí podél východního pobřeží Jadranu.

  • Větší výběr ubytování

I během zimní sezóny si můžete vybrat z celé řady ubytovacích zařízení, kromě toho za přijatelnější ceny, než je tomu v období letních dovolených.

  • Zajímavé oslavy v období Adventu

Vydáte-li se do Chorvatska v čase Adventu, můžete navštívit některý z festivalů nebo karnevalů, které se v tomto období konají po celé zemi. Během února jsou to pak různé kulturní happeningy. Zimní festival nabízí třeba město Dubrovník. Naleznete zde jak živou hudbu, tak i celou řadu divadelních představení. Zavítat můžete také na některou z výstavních akcí.

  • Návštěva termálních pramenů

Zimní doba je ideální pro návštěvu termálních pramenů. V Chorvatsku patří mezi proslulá místa Stubičke Toplice, Sveti Martin na Muri, Krapinske Toplice nebo Varaždinske Toplice.

Tip pro vás

Sveti Martin na Muri je místo nacházející se v severní části Chorvatska. Využít zde můžete léčebný minerální pramen Vučkovec.