Pokud chce někdo navštěvovat nejznámější a nejkrásnější chorvatské pláže, určitě Badiju vynechat nemůže. Najdeme ji na stejnojmenném ostrůvku v oblasti Korčuly, resp. kousek od jejího severovýchodního pobřeží proti známé osadě Solina. Rozloha ostrova je 0,97 km2, takže je největším z chorvatských ostrovů, které jsou menší než 1 km2.

Doprava

Ostrov Baduja je dosažitelný z přístavu Korčula kyvadlovou lodní dopravou a cesta trvá několik minut. I když lodě sem jezdí v sezoně pravidelně, lze sem zajet i vodním taxíkem, případně je zde i možnost člun si vypůjčit. Přístav na Badiji je pře jeho jihovýchodním pobřeží.

Příroda

Ostrov je porostlý hustou vegetací, zejména se tu setkáme se středomořskými borovicemi, cypřiši a olivovníky. Bujná vegetace, která se táhne podél celého pobřeží, nabízí přirozený stín v horkých letních dnech. Z fauny jsou zde asi nejzajímavější daňci, se kterými se tu na ostrůvku můžeme běžně setkat.

Pláže na ostrově jsou oblázkové a jsou zde v různě dlouhých úsecích mezi jinak skalnatým pobřežím, které se skrývají mnoho míst k opalování se snadným přístupem k moři. Na jižní straně jde o dobře udržovanou oblázkovou pláž, ale na severní straně se nachází z nejpopulárnějších nudistických pláží v oblasti Korčuly. Z této pláže je výhledem na poloostrov Pelješac a město Orebić. Zdejší pláže nepatří mezi ty „nej“ svou vybaveností, ale krásou, blízkostí lesa a průzračnou vodou.

Vybavení a služby

Pro občerstvení a stravu zde najdeme restauraci v blízkosti přístavu

Okolí

Ostrov je atraktivní lokalitou k potápění a na procházky je nejlepší 4 km dlouhá promenáda kolem ostrova. Dominantou ostrova je ale františkánský klášter z roku 1392, ale jeho současná podoba je ovlivněná přestavbou v polovině 15. století ve stylu pozdní goticky.