Istrie nejvíce připomíná Itálii. Až uvidíte pastelová přímořská města jako Rovinj, budete si myslet, že jste v Ligurii. Horské město Motovun je přirovnávané k jižnímu Toskánsku. Stejně tak je to tu i s jídlem, je podobné severoitalské kuchyni, dominují tedy lanýže a vinařství.

Rovinj

Jedno z nejkrásnějších měst na Istrii. Rádoby malované jasnými barvami a plné kaváren, kde místní lidé popíjejí espresso. To patří mezi hlavní charakteristiku města Rovinj. Toto krásné historické město rozhodně stojí za navštívení.

Pula

Více, než letiště..toto istrijské město je domovem římských ruin včetně obrovského amfiteátru, fotogalerií a vynikajících pizzerií. Pokud plánujete prozkoumat Istrii autem, parkování může být v Pule jednodušší a levnější než ve městě Rovinj.

Motovun

Je město posazené na kopci v jinak ploché krajině. Vypadá kouzelně! Žije zde paragliding.

Kamenjak

Nachází se v srdci Istrie a je hlavní plážovou destinací. Tento poloostrov má členité pobřeží a spoustu pláží, ačkoliv většina z nich jsou skalnatého rázu. Na první pohled vypadá zaostaleji, než jiná chorvatská města, ale zdání klame.

Bale

Je krásné město, které potkáte po cestě do Rovinje. Klikaté ulice s bary a kavárnami nejsou výjimkou.

Groznjan

Malé kopcovité městečko s hudebním nádechem a krásnými výhledy. Vydejte se do kavárny na dobrý dort.

Labin

Labin vlastní kopcovitý terén, který rychle klesá k moři. Má nádherné panorama – jedno z nejlepších na Istrii. Budovy jsou vymalovány miliónem různých barev.

Hum

Istrijci tvrdí, že je nejmenším městem na světě. Mnoho lidí toto tvrzení zpochybňuje. Je to zábavné a kýčovité místo, kde se můžete zastavit na kávu na cestě z Istrie.

Istrie je plná vinařství, zejména v západní polovině regionu, např. Trapan v Šišanu poblíž Puly. Dopřejte si skleničku vína, je skutečně luxusní.