Pokud míříte na dovolenou do Chorvatska, rozhodně byste měli vyzkoušet potápění. Podmořský svět v těchto oblastech je nádherný a stojí za to do něj, alespoň na malou chvilku, nahlédnout.

Možnosti potápění

Ideální volbou je potápění organizované, jež zajišťují potápěčské školy nebo kluby. Pokud se chcete potápět individuálně, je k tomu potřeba zvláštní povolení, které však získají pouze zkušení potápěči. V potápěčských školách i centrech pracují kvalifikovaní odborníci, kteří vám pomohou s technickými věcmi a poradí si i s potápěčskými začátečníky. Kromě toho znají ta nejzajímavější místa podmořského světa a vezmou vás tam, kde je na co se dívat.

Kam se vydat za podmořským světem?

Vzhledem k tomu, že míst, kde je k vidění nádherný podmořská život, je v Chorvatsku velké množství, podívejte se na některé tipy.

  • Ostrov Mljet

Nachází se v oblasti Jižní Dalmácie a patří mezi nejvíce zalesněné ostrovy Jaderského moře. U mysu Lega se nachází velké naleziště červených korálů. Otvory ve skalních stěnách se staly domovem pro murény a mořské korýše, v jejichž blízkosti můžeme spatřit chobotnice. Podmořský život obohacují zajímavé druhy pestrobarevných rybek, mušle, plži a hvězdice. Pokud se vydáte do zátoky Vrulja můžete zde spatřit barevné mořské houby, sasanky a pestrobarevná hejna rybek.

  • Ostrov Brač – Bol

Tady nabízí zajímavou podívanou Holubí jeskyně. Její stěny poskytují domov celé řadě vodních živočichů. Pásek poskytuje útočiště úhořům či sépiím. Tu spatříte jen velmi těžko, neboť dokonale využívá své maskovací schopnosti – změnu barvy a tvarování kůže dle vzhledu okolí.

  • Ostrov Pag

Nedaleko místního přístavu Žigljen můžete navštívit naleziště amfor, jejichž stáří se počítá na 2 000 let. Tyto starobylé nádoby si pro svůj domov vybrali úhoři, chobotnice, ropušnice nebo mořský mech.