Ne každý návštěvník Chorvatska chce v tomto přímořském místě trávit dovolenou jen povalováním se na pláži. Pokud i vy patříte mezi aktivní dovolenkáře, rozhodně vyzkoušejte některý ze sportů, jež Chorvatsko svým návštěvníkům nabízí. A protože do Chorvatska se jezdí především za mořem, měly by to být sporty vodní. Mezi velmi oblíbené patří potápění, jachting, vodní lyžování, vodní skútry a v poslední době si získávají oblibu wakeboarding či jízda na raftu.

Vodní lyžování

Je to sice aktivita trochu náročnějšího rázu, nicméně se drží na žebříčku oblíbenosti již poměrně dlouho dobu. Na řadě pláží naleznete v nabídce potřebnou výbavu, kterou si můžete kdykoli zapůjčit a samozřejmostí jsou i vlečné čluny. Pro úplné začátečníky nabízí některá místa i školy vodního lyžování. Naleznete je v některých letoviscích Istrie (Umag, Poreč, Medulin), v Rábu, Podgoře a dalších hojně navštěvovaných míst. Najdete zde i potřebné zázemí a ochotný personál, který vždy poradí a pomůže.

Wakeboarding

Jedná se o novější adrenalinovou aktivitu která je podobná vodnímu lyžování. Lyže však nahrazuje prkno, takže zde uplatníte některé prvky surfingu. Jedná se tedy o sportovní aktivit při které stojíte na prkně, které táhne člun či vlek. Pokud je jezdec zdatný, můžete se od něj dočkat i zajímavých figur, salt a různých skoků. Areály určené pro vodní vleky jsou rozmístěné po celém chorvatském pobřeží. Zapůjčit si zde můžete i potřebné vybavení.

Vodní skútry

O tento druh vodní aktivity projevuje zájem především mladší generace. Možná je to tím, že nabízí dokonalý požitek z rychlé jízdy, který nabízí také dobrodružství a částečně i nebezpečí. Půjčoven skútrů také na pobřeží několik naleznete, ale spíše ve větších rekreačních oblastech, kam zavítá větší množství turistů. Během jízdy na vodním skútru je potřeba dodržovat předpisy a dostatečně dbát na bezpečnost, aby nedošlo k ohrožení ostatních návštěvníků pláže.