Hledáte místo pro vaši klidnou rodinnou dovolenou bez přecpaných pláží? Pak můžete vyzkoušet ostrov Pašman, který se rozkládá v Jaderském moři, jižně od Zadaru, nedaleko dalmackého pobřeží.

Na ostrov se můžete dostat po novém mostě vedoucím z ostrova Ugljan nebo trajektem, jenž na Pašman míří z Biogradu na Moru. Cesta trajektem trvá asi čtvrt hodiny.

Na co se můžete na ostrově těšit?

Pláže, které na vás na ostrově čekají, jsou ve většině případů písečné, vstup do moře je postupný a pozvolný, což je jeden z důvodů, proč je ostrov vyhledávanou dovolenkovou destinací pro rodiny s dětmi nebo neplavce. Vzhledem k tomu, že na ostrově je jen malý počet turistů, je to vhodná volba také pro ty, kdo hledají pro svůj odpočinek klid.

Nejčastěji je na ostrově navštěvované středisko Tkon, které disponuje restauracemi, bary, obchody, tržnicí, cukrárnami, bankami, lékárnou nebo bankomaty. Naleznete zde také zábavný park pro děti. Vypůjčit si zde můžete kola, kajaky, skútry, čtyřkolky, šlapadla nebo čluny.

Pokud chcete strávit příjemný den na hezké pláži, vypravte se na některou z těch, které se nacházejí jihovýchodním směrem od přístavu. Tyto pláže jsou navíc volně přístupné a nepatří k žádnému hotelovému komplexu.

Jestliže cestujete se svým čtyřnohým mazlíčkem, v Tkonu naleznete dokonce i pláž určenou právě pro psy. Patříte-li mezi vyznavače nudismu, i vy si v těchto místech přijdete na své.

Pro milovníky cestování se nabízí celá řada výletů. Krom těch do okolní krajiny jsou to výlety lodní, které směrují především na Kornatské ostrovy nebo Dugi otok. Kornatské ostrovy jsou souostroví, na němž je zřízen Národní park. Tvoří jej 89 ostrovů, na nichž je potřeba dodržovat během pobytu velmi přísná pravidla. Která zahrnují také omezený pohyb.