I když je Chorvatsko oblíbeným cílem mnoha českých turistů, mnohdy zapomínají na kouzlo chorvatských ostrovů a směřují většinou na pevninu. Jedním z nejkrásnějších chorvatských ostrovů je Hvar, kterému se také přezdívá jako ostrov levandule a slunce.

Okouzlí vás příroda

Hvar vás dostane především přírodními scenériemi a skvělým počasím. Těšit se můžete na pole fialových voňavých kvítků, romantické pláže i na výhled na mnoho malých ostrůvků. Hvar leží v Jaderském moři u dalmatského pobřeží. Od východu k západu se rozprostírá v délce celých 68 km. Blízko ostrova Hvar se nachází ostrov Brač a Vis, kam si můžete udělat výlet. Samotný ostrov se přitom nachází jen 5 km od pevniny.

Ostrov plný slunce

Jistě vás potěší také informace, že je Hvar nejslunnějším ostrovem v Chorvatsku. Ročně si zdejší obyvatelé užijí na 2718 hodin slunečního svitu, přitom průměrná teplota se během celého roku pohybuje okolo 16 stupňů. Těšit se tedy můžete na opravdu slunečnou dovolenou.

Odpočinek i aktivita

Toužíte-li po klidu, na Hvaru si jistě přijdete na své. Toužíte-li však po aktivní dovolené, i té se tu můžete nabažit. Kromě prohlídky samotného ostrova, návštěvy na ostrovy okolní si můžete užívat i starobylých měst, vinic a užívat si také šnorchlování. Pokud dáváte přednost lenošení na pláži a klidu, díky množství různorodých pláží si zde jistě přijdete na své.

Hvar

Za návštěvu jistě stojí i město Hvar, tedy centrum dění. Svou krásou totiž obstojí třeba i ve srovnání se Splitem či Dubrovníkem. Prohlédnout si můžete starou část města s městskými hradbami, procházet se kamennými uličkami a osvěžit se místní vynikající zmrzlinou. Nezapomeňte navštívit ani františkánský klášter, který oplývá zajímavá i trochu tajemná legenda o benátském kapitánovi.