Chcete na své dovolené prožít pravé dobrodružství a cítit klid a pohodu odlehlých míst? Zkuste robinzonády neboli robinzonské pobyty.

Co je robinzonáda?

Přetechnizovaná doba láká stále více lidí si alespoň na dovolené od všeho skutečně odpočinout, prožívat přítomný okamžik a nestarat se o běžné starosti všedního dne. Pro milovníky přírody i klidu jsou připraveny speciální pobyty v ekologicky udržovaném prostředí vzdáleném od turistických promenád. Čekají na vás pobyty na samotách, ne však u lesa, ale u krásného a kouzelného Jaderského moře.

Kde robinzonádu podniknout?

Klidnou dovolenou vzdálenou od davů turistů si zřejmě nejlépe vychutnáte na odlehlejších ostrovech, například na ostrově Sit, Žut, Kornat, Lavsa nebo Ravni Žakan. Ale podobné zážitky jsou nabízeny po celém Chorvatsku, například na ostrově Pašman.

Jak vypadá ubytování?

Luxusní hotel plný veškerého vybavení, klimatizace, několik restaurací přímo před hotelem a troje suvenýry a rychlé občerstvení po cestě k pláži – tak přesně toto zde nenajdete. Většinou se jedná o ubytování v jednoduše zařízených rybářských domcích. Tečka. Pro milovníky přepychu je však možné mít k dispozici i plynový vařič, cisternu s vodou nebo dokonce trochu elektřiny nebo teplé vody, kterou vám zajistí solární panely na střeše vašeho příbytku. Agentury většinou nabízejí možnost dovozu potravin, například na základě objednávky formou SMS zprávy.

Pro koho je tato dovolená vhodná?

Přejete si své starosti hodit doslova za hlavu? Žít prostě a užívat si přítomnost moře, střídání dne a noci a poklidné a harmonie obyčejného života? Využijte možnost robinzonády a budete se cítit jako nový člověk. Domů přijedete skutečně odpočatí, navíc s vědomím, že si v zemi, kde žijeme, vedeme opravdu luxusní život. Prožijte svou dovolenou jako skutečný objevitel, objevíte krásy přírody i sami sebe.