Chorvatsko láká své návštěvníky nejen na čisté pláže, historické památky a nezapomenutelnou přírodní krajinu, ale také na nádherný podmořský život. Pokud chcete nahlédnout pod hladinu moře využijte nabídku organizovaného potápění, které nabízejí potápěčské školy. Na starosti si vás vezmou školení a zkušení odborníci a vezmou vás na zajímavá místa. Využít můžete také nabídku potápěčských výletů a velmi oblíbené jsou také noční ponory.

Pro individuální potápění je nutno si obstarat speciální povolení, které dostanou pouze zkušení potápěči. Ti se také musejí seznámit s místy, kde je potápění zakázáno a také musejí znát způsob, jak správně označit místo potápění.

Kam se vydat pod mořskou hladinu?

V Jaderském moři se sice nenacházejí ryby, které by mohly bezprostředně ohrozit lidský život, ale některé druhy mohou způsobit vážné zdravotní obtíže. Patří mezi ně například ropušnice nebo muréna. Není vhodné se žádných živočichů dotýkat.

Ostrov Mljet

Okolí ostrova patří mezi nejkrásnější místa vhodná pro potápění. Na jeho jižní části můžete spatřit červený korál. Otvory, které se vytvářejí ve skalních stěnách, poskytují úkryt murénám a mořským korýšům. Spatřit zde můžete také chobotnice, hvězdice, mušle, pestrobarevné rybky a mořské pláže. Nedaleko ostrova se také nachází naleziště starobylých amfor. U ostrova se nachází i Odysseova jeskyně.

  • Zátoka Vrulja

Je to místo, kde se střetávají horské masivy Mosor a Biokovo. Kromě toho zde vtéká sladká voda řeky Cetiny do moře. V ústí řeky se dobře daří planktonu, barevným mořským houbám a sasankám a k vidění je zde také velké množství ryb.

Ostrov Brač

Nabízí velmi zajímavé místo nesoucí název Holubí jeskyně. Spatřit zde můžete kontrast, který nabízejí skalní stěny a písek. Svůj domov v písku zde nalezla řada mořských živočichů. Patří mezi ně úhoři a sépie.