Pokud přemýšlíte, kam vyrazit za odpočinkem, proč ne do Chorvatska? Tato turistická destinace nabízí svým návštěvníkům celou řadu benefitů.

Nádherné pláže

Břehy Chorvatska omývají vody Jadranského moře, které je považováno za jedno z nejkrásnějších a to díky azurově modrým vodám, které jsou navíc dokonale čisté. Pláže jsou písčité nebo oblázkové, některé otevřené, jiné chráněné malými zátokami. Mezi ty nejhezčí patří například Zlatni Rat, která se nachází na ostrově Brač. Pokud zavítáte do Dubrovniku, navštivtě plář Banje. Na ostrově Krk na vás čeká Vela plaža, jež se pyšní Modrou vlajkou a je vhodná pro pobyt rodin s malými dětmi. Přímo na pláži na ně čeká zábavní centrum. Ostrov Cres se pyšní nádhernou pláží Lubenice. Pokud hledáte zábavu a turistických ruch, zavítejte na pláž Donja Luka, jež se nachází na hojně navštěvované Makarské. Také středisko Brela nabízí pláž ideální pro odpočinek. Jedná se o Punta Rata, jež si také vysloužila Modrou vlajku. Další pláž s Modrou vlajkou vhodná pro rodiny s dětmi je Rajska plaž na ostrově Rab. To je však jen malý výčet z toho, co vás v Chorvatsku čeká.

Nádherná přírodní krajina

Pokud se rozhodnete poznat něco z přírodních krás Chorvatska, rozhodně si nenechte ujít některý z jeho národních parků. Za návštěvu rozhodně stojí Národní park Plitvická jezera, jehož proslavila série filmů od Karla Maye. Čekají zde na vás nádherné vodopády a kaskády, jezera, lesy a jeskyně. Další v pořadí je Národní park Paklenica, jež je součástí pohoří Velebity. Vápencové a dolomitové hory a krasové útvary ukrývá Národní park Risnjak. Další krasovou oblastí je pak Národní park Krka, kde můžete, kromě jiného, spatřit úžasné vodopády.

Další důvody

Mezi další důvody, proč navštívit Chorvatsko, patří cenová dostupnost, volba různého druhu dopravy. Cestu do Chorvatska zvládnete i vlastním automobilem. Můžete si vybrat různé možnosti ubytování, od luxusních hotelových komplexů, po ubytování v apartmánech nebo v přímořských kempech. Svůj pobyt můžete směrovat jak do míst, kde je dokonalý turistický ruch, až po místa, kde nenatrefíte téměř na živáčka. Dovolenou můžete trávit jak na pevninské části Chorvatska, tak i na některém z jeho ostrovů. Na své si přijdou jak milovníci lenošení na pláži, tak i příznivci sportovních aktivit nebo cestování.