Pokud jste si oblíbili dovolenou formou kempování, tak se rozhodně vydejte do Chorvatska. Mějte však na paměti, že kempování mimo vyhrazené prostory je v této zemi zakázáno. Výjimkou jsou místa, kde vám kempování povolí majitel pozemku. Využít však můžete i kempy již vybavené, které nabízejí velmi kvalitní zázemí i vybavení. Kromě obytných karavanů či stanů zde naleznete také restaurace, hřiště pro děti i dospělé, venkovní bazény, hygienické zázemí a některé kempy dokonce nabízejí i celou řadu animačních programů pro děti i dospělé. Většina kempů je umístěna podél pobřeží Jaderského moře nebo na některém z ostrovů. Několik jich naleznete také u velkých jezer nebo poblíž některé z přírodních zajímavostí.

Druhy kempů

Pokud hledáte trochu klidu, raději hledejte ubytování v malém kempu. Ten většinou patří soukromníkovi, který jej má umístěný na svém pozemku. Počítejte však s tím, že zde nebude tak dokonalé zázemí, jako v kempech velkých. Tady zase však nenajdete klid, neboť je zde větší počet návštěvníků.

Velmi kvalitní kempy naleznete například na Istrii či Kvarneru, musíte však počítat s tím, že je na ně potřeba se dopravit lodí.

Pokud se nechcete jen povalovat na pláži, můžete využít některý z kempů, jež jsou umístěné ve vnitrozemí. Tyto kempy vyhledávají především vyznavači aktivní dovolené. Kempy se totiž velmi často nacházejí nedaleko některého z národních parků. Těch je v Chorvatsku celá řada a pokud se do některého z nich chystáte, je pro vás připraveno velké množství dobře značených a různě obtížných turistických tras. V některých parcích se můžete také vykoupat v místních jezerech, ale pouze na vyznačených místech.

Většina návštěvníků mířících do kempů, přijíždí do Chorvatska vlastním automobilem. Pro přepravu na ostrovní kempy je pak nutno využít trajekt. Také nesmíte zapomenout na dálniční známku.