,,Ty jedeš do Chorvatska? A proč zrovna tam?“ Takovou otázku Vám možná v posledních letech pokládá spousta kamarádů i známých. Ohánějí se argumenty typu „Připlať si pár tisícovek za zemi, kterou neznáš“ nebo „Proč zrovna na místo, kde potkáš samé Čechy“ a našli bychom spousty dalších.

Odpověď zní jasně. Člověk se zde snadno dorozumí, má k dispozici čisté moře a ruku na srdce – kdo z nás má křížem krážem prošlou naši zem, natož pak cizí? Vždy je přeci neustále co nacházet či objevovat něco nového.

Proč tedy vyrazit zrovna do Chorvatska?

Jedním z hlavních důvodů je určitě pro mnoho turistů z Čech jednoduchá dostupnost destinace, poměrně nízké finanční náklady a v neposlední řadě také – jak se říká – duševní blízkost prostředí.

Jak se do Chorvatska dostat?

Možnosti, jak se do země dopravit jistě znáte, rozeberme si tedy jejich klady a zápory:

Autem

Zde je potřeba zvážit vlastní schopnosti – a to nejen co se ovládání vozidla týče, ale také nasazení v případě shánění ubytování, parkování atd., v neposlední řadě pak dálniční poplatky, náklady na palivo a další. Největší výhoda cestování autem spočívá ve vlastním nastavení času. Přítomnost vozidla v zemi taktéž skýtá velké možnosti dalšího poznávání. Nevýhodou jsou pak různé číhající nástrahy či nepříjemnosti při samotné cestě.

Letecky

Cestování s CK je záležitostí nadmíru pohodlnou, kdy se člověk nemusí prakticky o nic starat. V daný čas je na daném místě, dopravní prostředek jej zaveze až k vybranému ubytování a hurá za zážitky! Samozřejmě, pokud máte strach z létání, tato forma dopravy pro vás není nejvhodnější.

Vlakem

Pro dobrodružné povahy je zde možnost cestování vlakem. Co se týče pohodlnosti, ale opravdu nemluvíme o té nejvhodnější variantě – cestujete přeci spoustu hodin! Z finančního hlediska asi taky moc nadšeni nebudete, nicméně sranda, kterou si po cestě s přáteli užijete, je prostě k nezaplacení!

Ať už si vyberete jakýkoliv prostředek, vždy je potřeba mít dobrou náladu, správné lidi a dostatek zvídavosti.