Zagorje je lokalitou malebné a jedinečně zachovalé přírody. Díky blízkosti Slovinska, Itálie a Maďarska, je Zagorje oblíbenou turistickou destinací s moderními hotely. Mnohé z nich zdobí architektonický styl charakteristický pro Zagorje a nabízejí slavnou kuchyni.

Chorvatské Zagorje je typické četnými kopci, malými řekami a lesy. Nachází v severozápadní části Chorvatska. Povaha tohoto regionu inspirovala ke kreativitě lidí a je také uměleckou kolébkou pro řadu básníků a spisovatelů. Zagorje není také daleko od hlavního města Chorvatska – Záhřebu.

Zagorje, co vás do těchto míst přitáhne?

Zagorje je bohaté na historii a kulturní dědictví. Nabízí četné středověké hrady a opevnění, kostely a archeologická naleziště, které lákají návštěvníky.

V předchozích stoletích zde mnoho šlechtických a bohatých lidí stavělo své rodinné statky a paláce. Dnes je plné vinic a termálních pramenů v oblasti Krapinske Toplice, Stubičke Toplice a Tuheljske Toplice. Ty se staly základem pro rozvoj cestovního ruchu.

Na území chorvatského Zagorje se také nachází jedno z nejznámějších svatých míst Chorvatska – Marija Bistrica s dominujícím kostelem Blahoslavené Panny Marie. Osada Krumovec je místem narození Josipa Broze Tita, kde každý rok, v den jeho narozenin (25. května), dochází ke shromažďování lidí z různých zemí světa k uctívání jeho památky.

Zagorje na podzim

Nejlepší sezonou pro objevování chorvatského regionu Zagorje je podzim, kdy je příroda kolem kopců vícebarevná – žlutá, oranžová, červená a zlatá. Radost pohledět..

Zagorje je zemědělská oblast Chorvatska a na podzim se tu pořádají výlety na kolech, sbírání kukuřice a hub. Podzim na zámku Veliki Tabor tradičně hostí víkendem středověkých svátků.

Chorvatské Zagorje právem vlastní jedno z předně postavených míst v Evropě – pokud jde o počet památek právě na jeho území.