Ostrov Brač je největším ostrovem v oblasti Střední Dalmácie a zároveň třetím největším ostrovem Jadranu. Od pevniny jej odděluje Bračský průliv. Nedaleko něj se rozkládá další nádherný ostrov Hvar. Dalším ostrovem, jež se nachází u Brače je ostrov Šolta.

Na ostrov se můžete dostat třeba trajektem nebo katamaránem, jež vyjíždějí ze Splitu.

Kam zavítat na ostrově?

Kromě nádherných pláží a čisté mořské vody nabízí ostrov svým návštěvníkům také celou řadou starobylých památek, zajímavostí a přírodních krás.

  • Návštěva jeskyní

Ostrov je tvořen převážně vápence, který dal vzniknout celé řadě jeskyní. Mezi ty nejznámější patří Dračí jeskyně, jež se nachází u obce Murvica. Za ní v závěsu je pak jeskyně Kopačina. Potápěči velmi často vyhledávají i jeskyně Maňajama.

  • Dračí jeskyně

Do jeskyně se dostanete pouze s průvodcem a prohlídka trvá asi hodinu. Jeskyně je známá díky svým reliéfům, které se nacházejí na jejích stěnách. Název dostala právě podle jednoho z nich, který je největší a zobrazuje podobiznu draka. Objevíte zde však také pohanské a křesťanské symboly.

V minulosti sloužila také jako klášter. Klášterů naleznete v okolí jeskyně větší množství. Jedná se jak o kláštery ženské, tak i mužské. Zajímavou podívanou nabízí zřícenina poustevnického kláštera Stipančić, který budete míjet cestou k jeskyni.

Jeskyně je v současné době rozdělena do několika částí. Mniši, kteří zde pobývali, tady vytvořili kapli, obytné cely a také se zde objevuje místo, které sloužilo pro společné aktivity.

  • Bračské pláže

Zatoužíte-li po odpočinku a klidu, vydejte se na některou z bračských pláží. Na ostrově se nacházejí pláže různého typu – s jemnými oblázky, betonovými platy nebo se skalnatým pobřežím. Vyzkoušet si zde můžete i některé druhy vodních aktivit. Mezi vyhlášené pláže patří Zlatni rat.