Rok 2015 přinesl do Evropy velikou změnu, a to výrazný strach pobývat v některých destinacích a zemích. Kdo by si přál prožívat dovolenou vedle tábora, kde žijí stovky nelegálních utečenců z Afriky a Asie?

Dalším nebezpečím jsou teroristické činy, většinou bomby pomatenců vycházejících z islámské víry. Nechceme tady řešit, proč, ale musíme řešit, jak na to máme reagovat.

croatia-705573_960_720Nechceme také někoho strašit a psát o oblastech, kam by se nemělo jezdit. Na druhou stranu víme o tom, že se nejen vlády ohrožených států, ale i ostatní lidé kolem cestovního ruchu snaží zajistit bezpečnost rekreantů, a to i za cenu jejich uzavření v hotelovém komplexu, rezortu. Je to sice dovolená „v konzervě“, ale máme tady vše od vody a mnoho dalších atrakcí, dokonce třeba včetně umělých pyramid.

Chorvatsko

Chorvatsko je na možné spojnici cesty z Řecka do Německa, ale hlavní tah to není, protože pobřeží je mimo. Ohroženější je jen severní část Chorvatska, ale i tam se nedá hovořit o nějakých větších problémech. Takže toto nebezpečí na pobřeží nehrozí, ale přesto se tu s určitým nebezpečím můžeme setkat.

Druhy nebezpečí

Někteří dovolenkáři jsou si nebezpeční sami sobě, třeba konzumují mnoho alkoholu a pak situaci nezvládnou, mohou se nakazit nějakými nemocemi, třeba pohlavními, mohou tu při této příležitosti ztratit třeba nevinnost nebo osobní doklady a podobně. A můžeme pokračovat dá, při rekreaci nebo koupání je to především přecenění vlastních sil a nepozornost.

Livacina_Beach_LoparNěkdo plave hodně daleko, někdo usne na pohupujícím se lehátku, a to je odneseno mořskými proudy a větrem daleko od pobřeží, ale i na pláži se musíme věnovat tomu, zda nehrozí nějaké nebezpečí, jak varují plavčíci. Také ale můžeme ubezpečit, že žraloka na Jadranu viděti je veliká, veliká vzácnost. Je si třeba dát pozor na zloděje a další nepoctivé lidi. Ale to zná určitě každý.

Nejlevnější dovolená

Jak ušetřit na dovolené, se psalo mnohokrát. Obvykle se říká, že čím více peněz, tím méně starostí, takže každý by si měl rozmyslet, zda se chce zrekreovat či ustarat. Na druhou stranu je další pořekadlo, že čím více vložíte do přípravy, tím bude dovolená úspěšnější. Takže můžeme jen doporučit internet a projíždět stránky tyto, ale i stránky ubytovacích zařízeních, cestovních kanceláří, sledovat diskuzi, ptát se těch, kteří tam byli a podobně. A věřte, že to není na jeden večer, ovšem pak můžete být spokojeni, že jste dobře volili způsob dopravy, ubytování, stravování, koupání a ostatní doprovodný program.