Cesta po plážích Chorvatska je časově náročná, některé jsou velmi dlouhé, jiné krátké, liší se podložím, přesto všechny mají své klady. Je to hlavně teplá a čistá voda, a zejména slunce.

Pula

Město Pula má svou známou pláž Brioni přímo pod stejnojmenným hotelem, hned vchodu do turistické zóny Verudela. Od města je vzdálená 4 km, a také má ocenění Modrá vlajka. Pláž je převážně skalnatá a částečně zde jsou betonové desky, k občerstvení slouží restaurace, kavárna i kiosek na pláži. Lze si zde půjčit i potřebné vybavení k provozování vodních sportů, lehátka a slunečníky, ale nechybí ani dětská hřiště. Tato pláž nabízí i sprchy, toalety a veřejné šatny. Pláž je přes den pod dozorem plavčíků. jinak pláž Brioni je doporučovaná rodinám s dětmi, ale i seniorům a příznivcům letní zábavy a sportovního vyžití.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANa tuto pláž navazuje další pláž Ambrela se stejným oceněním Modrou vlajkou. Zdejší podklad je ale oblázkový pláž, přesto část je skalnatá. I tato pláž je určená pro rodiny s malými dětmi. Z pláže je totiž bezpečný přístup k moři, které zde není příliš hluboké, navíc i zde je denní dozor plavčíků. K pohodlí zde najdeme také sprchy, toalety, veřejné šatny a stánky s občerstvením. Výhodou pláže je možnost ukrytí se před sluncem do stínu hustých korun stromů, které rostou jen několik desítek metrů od pláže.

Další pláž Valkana leží v zátoce, kolem které prochází promenáda táhnoucí se kilometry pobřežím u města Pula. Pláž byla též oceněna Modrou vlajkou. Zde je část pláže přizpůsobena tělesně postiženým, ale jinak je také vhodná pro rodiny s dětmi. Pláž je rozdělena na dvě části, oblázkovou a dlážděnou i s betonovými deskami, která nabízí možnost opalování. Najdeme tu opodál sportovní centrum s možností provozovat různé sportovní aktivity, například vodní šlapadla, kánoe, plážový volejbal, tenis a mnoho dalších. K dispozici jsou na pláži venkovní sprchy, toalety a veřejné šatny. Občerstvení se nabízí v kavárně či restauraci, kde lze ochutnat různé istrijské speciality. Doporučuje se zde si pronajmout loď a s ní se projet podél nádherného pobřeží u města Pula.

Lopar

Úžasná Rajská pláž se nabízí v Loparu na ostrově Rabu. Je dlouhá 2 km a leží od loparského přístavu podél celé zátoky. Najdeme zde velmi mělké moře, takže je bezpečná i pro malé děti. Přesto zde funguje záchranářská služba. Ke službám písčité pláže patří sprchy, toalety, veřejné šatny, bary (Bamboocho), restaurace (Mel, Murva), malé kiosky, ale i různý sportoviště, cyklostezky a možnost provozovat, a to samozřejmě i vodní sporty, třeba tenis, fotbal, basketbal, volejbal, minigolf a stolní tenis, ale je tu i tobogán a možnost zapůjčení lehátek a slunečníků.

Rabac

OLYMPUS DIGITAL CAMERARabac je znám zejména díky naprosto čistému moři a bílým oblázkovým plážím. Zdejší pláž Girandella je právě taková, ale vedle oblázků je dílem kamenitá a částečně i zpevněná betonovými deskami. Tato pláž byla také oceněna Modrou vlajkou a vzhledem ke svému zařízení a vybavení jen určena nejen pro děti, dospělé, ale i mladou generaci. Pronajmout zde je možno plážové lehátka a slunečníky, ale i vybavení pro sportovním vyžití, jako je jízdu na banánu, vodní lyžování, picigin, volejbal, tenis atd. K občerstvení zde slouží kavárny a restaurace, ovšem v letních večerech se pláž Girandella mění v diskotéku a další aktivity právě pro mladší návštěvníky Chorvatska. Tradičně se zde koná v červenci i letní festival, zejména je určen pro milovníci elektronické hudby. Kolem pláže prochází promenáda, kde si můžeme odpočinout, procházet se, ale i projet na kole či kolečkových bruslích.