Máme tu další díl pokračování nejhezčích pláží Chorvatska. Máte se na co těšit, Zlatni rat patří mezi top pláže.

Biševo

Ostrov Biševo, ležící nedaleko ostrova Biševo, se pyšní pláží Porat. Je ukrytá pod skalnatým útesem na západní straně ostrova, takže stranou veškeré civilizace. Ale mimo krásné přírody, čisté vody je největší atrakcí ostrova na 26 mořských jeskyní, které lze obeplout lodí, vrcholem je pak Medvidina jeskyně pro svou výjimečnou nádheru.

Jinak pláž Porat je ideální pro rodiny s malými dětmi, je zde mělké moře až do vzdálenosti 20 metrů od břehu. Ze služeb tu najdeme kavárnu a restauraci s půjčovnou lehátek. Vedle pláže roste hustý borový les, kde se lze ukrýt před největším vedrem v příjemném stínu.

Brač

Ostrov Brač se může pochlubit pláží Zlatni rat na Bolu. Jde o oblázkovou pláž netradičního tvaru, vyčnívá totiž z pobřeží jako roh (špička) asi 600 metrů do otevřeného moře. Je to díky mořským proudům, takže se tvar denně mění. Pláž je všeobecně velmi známá a hojně navštěvovaná, proto je třeba počítat, že zde těžko najdeme v sezoně soukromí.

On_the_tip_of_Zlatni_rat_-_view_to_the_sea

Pláž Zlatni rat se všeobecně považuje za nejkrásnější pláž na světě, ovšem pro ztrátu pohodlí a intimity může dostat nějaké minusové bodíky. Pláž z jemného štěrku a nabízí také ideální podmínky pro vodní sporty. Na pláži proto najdeme školy potápění a surfování, lze si zde pronajmout i potřebné vybavení. Pláž je také z bezpečnostních důvodů pečlivě strážená. Pobřeží ostrova u pláže pokrývá borovicový les, ve kterém stojí restaurace a bary. Pláž Zlatni rat také díky vybavení nabízí i noční život, zejména pro mladší generace. Dopravu na pláž zajišťují lodě, turistický vláček, který odjíždí od Bolu každou půl hodinu. Ovšem pro osobní automobily je zde parkoviště.