V Chorvatsku se nachází velké množství hor, pohoří i horských masivů, které stojí za to, pokud jste vysokohorští turisté tělem i duší, navštívit. Najdete zde řadu krásných míst, které vás budou lákat k návštěvě a ty tak můžete poznat Chorvatsku opět v trochu jiné podobě, než jak jej máme všichni zafixované.

V následujících řádcích se dozvíte, co vše můžete zažít, když se vydáte na vysokohorskou turistiku do pohoří Biokovo a Medvednica.

Pohoří Biokovo

Jde o jedno z nejvýznamnějších pohoří jižní dinárské horské soustavy. Zvedá se a to velmi prudce nad Jaderské moře, v oblasti známé a turisty oblíbené Makarské riviéry. Jde o mohutný skalnatý vál, který má jedinečné přírodní hodnoty. I kvůli tomu bylo toto pohoří vyhlášeno za přírodní park. Pohoří Biokovo je dlouhé 25 kilometrů a je bohaté na flóru.

biokovo

Najdete zde přibližně tisíc druhů rostlin, které se vyskytují jen v nadmořské výšce. Nejvyšší vrcholem zde je pohoří Sveti Jure, který je vysoký 1762 metrů. Můžete se k vrcholu dostat také autem a to po silnici, která vede z Tučepi. Další důležité vrcholy jsou Borovac (1400 metrů), Stropac (1450 metrů), Sveti Ilja (1640 metrů).

Pohoří Medvednica

Nad Záhřebem, tedy především nad jeho hlavní rekreační oblastí se ční pozoruhodné krásné jeskyně. Najdete zde také bukové a jedlové lesy. Lyžaře potěší, že je zde lyžařské centrum, které má čtyři sjezdovkou tratě a tři vleky. Délka tohoto krásného pohoří je 42 kilometrů a rozloha je 240 kilometrů čtverečních.

pohoří Chorvatska

Nejvyšší hora v tomto pohoří se jmenuje Sljeme a dosahuje výšky 1032 metrů. Horský masív je tvořený zelenou břidlicí, v nižších polohách najdeme vrstvy hornin z druhohor a třetihor. Pohoří je známo svými bohatými lesy (jedle, duby či buky). Na úpatí Medvednice je možno se dostat z různých částí Zábřehu automobilem, autobusem či tramvají. Na nejvyšší horu Sljeme lze vyjít pěšky či lanovkou. V zimě se zde objevuje sníh, nejvíce je ho v únoru a drží se zde asi 100 dní. Na celém území Medvednice byl zřízený přírodní park.

ubytování Makarská
Levné ubytování v Makarské