Ostrov Murter je součástí Severodalmatských ostrovů a je největší v šibenické ostrovní skupině. Od pevniny jej, ve střední části ,dělí Murterský průliv a na severozápadě Pirovacký záliv. Murterské moře, které omývá břehy ostrova v západní části, dosahuje až ke Kornatským ostrovům.

Je dostupný přes most v Tisnu. Na ostrově se nacházejí čtyři sídla – Murter, Betina, Jezera a Tisno. Murter láká návštěvníky na malebné zátoky s pohádkovými plážemi, které ke koupání přímo vybízejí.

Letovisko Murter

640px-harbour_in_betina_island_of_murter_croatia_14-10-2007-_074Letovisko je jedním z největších a zároveň důležitým střediskem cestovního ruchu na ostrově. Hledali bychom jej na severozápadním pobřeží. Turistický ruch se soustřeďuje v zátoce Slanica, jež je s městem spojena silnicí. Nabízí nejen písčité a oblázkové pláže, ale i nádherný výhled na část ostrovů národního parku Kornati. Také můžete navštívit známou pláž Čigrada, která k letovisku patří.

Je tvořena převážně oblázky, ale najdete zde i velké hladké kameny, které jsou ideální ke slunění. U pláže se nacházejí dvě restaurace a parkoviště. Murter se vyznačuje teplým počasím a návštěvníci jej vyhledávají především pro čisté moře a pěkné pláže. Můžete se z něj vydat na lodní výlety do národního parku Kornati nebo k vodopádům ne řece Krka.

Kemp Lovišča

Kemp se nachází na východní straně ostrova, poblíž městeček Tisno a Jezera. Je moderně vybavený, poměrně prostorný a velmi dobře udržovaný. Najdete zde recepci, prodejnu potravin, restauraci a řadu možností, jak trávit volný čas – minigolf, dětský koutek, školu potápění a surfingu, osvětlené tenisové kurty nebo stoly na ping – pong.

Máte možnost účastnit se animačních programů, které jsou v nabídce nejen pro děti, ale i dospělé. Hlavní pláž je tvořená písečnou drtí a má pozvolný vstup do vody. Pozor – mořské dno je tvořeno kameny, proto je zde na místě obuv do vody. Okolí kempu láká k řadě výletů a to nejen pěších, ale třeba na kolech nebo in – line bruslích. Můžete tak třeba navštívit přírodní pláže, které jsou nedaleko kempu. V Tisnu si také můžete pronajmout motorový člun.

Na ostrově se nachází Česká potápěčská základna, která má v nabídce kompletní profesionální servis za přijatelné ceny. Díky tomu se můžete kochat bohatým a pestrým podmořským životem. A díky velmi dobré viditelnosti pod vodou je opravdu nač se dívat.