Hlavním městem této župy je Gospić. Rozloha Licko – senjská župy čítá přes pět tisíc kilometrů čtverečních s necelými 54 tisíci chorvatskými a srbskými obyvateli. Župan Milan Jurković má na starosti čtyři podřízená města a osm opčin. Městy jsou Brinie, Gospić, Novalia, Otočac a Seni.

Licko – senjská župa se rozkládá na území Lika. Hraničí se župou Zadarskou, s Bosnou a Hercegovinou, s Karlovackou župou a župou Přímoří – Gorski Kotar. K Licko – senjské župě patří také ostrov Pag. Toto území zahrnuje rovněž národní parky a pohoří Velebit.

Viroviticko – podrávská župa / Virovitičko – podravska županija

Virovitica je hlavní město konkrétně této župy. Ta má necelých 94 tisíc obyvatel. Ti hovoří chorvatsky a srbsky a obracejí se na římskokatolickou víru a Pravoslaví.

Viroviticko – podrávská župa / Virovitičko – podravska županija v čele s Ivanem Begovićem obhospodařuje Viroviticu, Slatinu a Orahovicu a k tomu třináct opčin. Toto území hraničí s Maďarskem a župami Koprivnicko – križeveckou, Bjelovarsko – bilogorskou, Požesko – slavonskou a Osijecko – baranjskou. Viroviticko – podrávská župa se pyšní pohořími Papuk a Bilo Gora, ale také řekou Drávou.

Požežsko – slavonská župa / Požeško – slavonska županija

Požežsko – slavonská župa / Požeško – slavonska županija ukrývá své hlavní město Požega. Tato chorvatská oblast má 85 831 obyvatel, kteří se skládají z Chorvatů a Srbů. Anto Bagarić dohlíží na svá čtyři podřízená města a šest opčin.

Charakteristina župy

Požeško – slavonska županija hraničí s Brodsko – posávskou, Osijecko – baranjsou, Viroviticko – podrávskou, Bjelovarsko – bilogorskou a Sisacko – moslavinskou župou. Požežsko – slavonská župa je nížinná, ale i hornatá díky hřbetu Požešky (610 metrů). Významnými městy je město Požega, Lipik, Pakrac a Pleternica.