Vydejte se daleko od davů. Ostrov Lastovo vám nabídne historické památky, lahodnou gastronomii a křišťálové moře pro milovníky potápění. Setkáte se s přírodou, která není poničena nekonečnými zástupy turistů.

Jak se tam dostanete

Ostrov Lastovo naleznete zhruba 13 námořních mil od Korčuly, patří do Jihodalmatského souostroví. Překrásný zelený ostrov je vše, jen ne typickou chorvatskou potravou pro masovou turistiku. Hledáte trochu soukromí? Romantický kout? Neváhejte a zavítejte na Lastovo. Nebudete litovat! Doprava zde je trochu delší, ale právě díky tomu zde není přelidněno. Dopravit se můžete hned několika způsoby – trajektem ze Splitu to trvá okolo 5 hodin, během kterých můžete relaxovat. Druhá možnost je cesta na Lastovo z Pelješace, ovšem přes Korčulu. Chcete zažít něco neobvyklého? Dopravte se na Lastovo pomocí hydroplánu nebo katamaránu, i to je totiž možné!

Krása všude kolem

Ostrov Lastovo je chráněnou krajinnou oblastí, kde naleznete zeleň, která na ostatních hustě obydlených chorvatských ostrovech chybí. Patříte mezi romantické duše a nepotřebujete ke své dovolené davy lidí, mraky obchodů a hluk nekonečného zástupu barů a diskoték? Lastovo je ideálním místem, kde můžete pozorovat oblohu plnou hvězd. Je dostatečně vzdálen od rušných měst, a proto zde opravdu uvidíte tmavou a světly nerušenou noční oblohu.

Zajímavosti z ostrova

Víte, že ještě po skončení první světové války patřil ostrov k Itálii? Historie Lastova je velmi zajímavá – za minulého režimu jej dokonce využívala Jugoslávie pro vojenské účely. Možná i díky této izolovanosti si zachoval svou krásu a neproměnil se v nekonečnou promenádu pro turisty. Jste milovníci potápění nebo šnorchlování? Na tomto ostrově uvidíte velké množství ryb, říká se, že nejvíce z celého Chorvatska. Pořádají se také výlety za rybařením nebo potápěním.

Chcete si užít pravou krásu Chorvatska? Vydejte se na Lastovo!