V Chorvatsku roste výběr ubytování, ale současně s tím vzrůstají i ceny, zejména v letní sezóně. Cestování v červenci nebo srpnu vám rozhodně nepřinese žádnou výhodnou cenovou relaci. Budují se zde nové čtyř a pětihvězdičkové hotely, ale je relativní nedostatek ubytování typu B & B.

V tuto chvíli představují apartmány a soukromé pokoje nabízené místními rodinami nejlevnější ubytování v zemi. Pobřeží Jaderského moře je dobře vybaveno kempy, které můžete při svých toulkách Chorvatskem rovněž využít. Hotely, které tu stojí již od 60. a 70. letech se v Chorvatsku pyšní působivým počtem.

Většina z nich byla navíc v posledním desetiletí renovována a modernizována. V posledních letech došlo také k výstavbě nových špičkových hotelů v klíčových rekreačních oblastech, což jsme již okrajově zmínili.

Klasifikace chorvatských hotelů

  • Jednohvězdičkové hotely – vlastní pokoje se společným WC a koupelnou (zbylo jich minimum)
  • Dvouhvězdičkové hotely – pokoje s vlastním sociálním zařízením (rovněž je jich málo)
  • Tříhvězdičkové hotely – větší pokoje s vlastní koupelnou a s největší pravděpodobností televize a klimatizace
  • Čtyřhvězdičkové hotely – korespondují s komfortem, od nádherných koberců na podlaze a vybavení až po bazény u hotelu
  • Pětihvězdičkové hotely – většina jich je v Záhřebu nebo v Dubrovníku, jsou těmi nejluxusnějšími včetně individuálních služeb

Existují také malé rodinné hotely, které se snaží dobýt trh střední třídy. Ty poskytují pohodlí a úroveň služeb dobrého tříhvězdičkového hotelu. Na rozdíl od formality, je tu snaha o útulné a rodinné prostředí, kde se budete cítit velmi dobře. Vše také za levnější cenu. Nevyskytují se ve všech částech země, proto je doporučujeme vyhledat v průvodci již před odjezdem do země.

Oproti tomu butikové hotely, tzv. „ boutique hotels “, představují obnovené domy a paláce na dalmatském pobřeží a ostrovech.